27 July 2019 - Saturday

Etkin Müzakere Yönetimi

İstanbul
Etkin Müzakere Yönetimi

Event Details

Etkin Müzakere Yönetimi

Müzakereler neden önemlidir?

İş dünyasında ilişkileri müzakerelerle yürütürüz. İş ilişkisinde bulunduğumuz tüm paydaşlarla devamlı olarak müzakere ederiz. Bu süreçte müşteriler, tedarikçiler, yatırımcılar, amirler, meslektaşlar, işverenler, çalışanlar, sendikalar, ortaklar ve hatta rakipler müzakere masamızın karşı tarafında yer alabilirler. Müzakereler iş hayatının her alanında, her sektöründe veya her kademesinde örneklerini bulabileceğimiz bir etkileşim biçimidir.

Müzakereler iş hayatında başarının en önemli belirleyicilerindendir. Taraflar arasında uzlaşıya varmayı, birlikte karar almayı ve sürdürülebilir anlaşmalar yapabilmeyi müzakerelerle başarabiliriz.

Neden etkin müzakere yönetimine ihtiyaç var?

Müzakerelerin çok boyutlu ve dinamik bir yapısı vardır. Müzakere tarafları arasında çeşitli etkileşim türleri hayat bulur; psikolojik faktörler etkili olur; rekabet ve işbirliği tutumları içiçe geçer. Ayrıca koşullar değişirken müzakere sürecinin seyri de değişir. Bu çok boyutlu ve dinamik süreçte etkin müzakere yönetimi;

  • Müzakerecinin pusulasıdır. Müzakerecinin amaçları doğrultusunda yol alabilmesini ve bu süreçte uygun dengeleri bulabilmesini sağlar;
  • Kazançlı anlaşmalar yaparak birlikte daha fazlasını elde edebilmenin yolunu açar;
  • İş dünyasında ilişkileri etkin biçimde yönetebilmenin, sürdürülebilir ilişkiler kurabilmenin ve rekabetçi üstünlük sağlayabilmenin kilit unsurlarındandır.  

Kimler Katılmalı?

Bu programa tüm meslek alanlarında müzakere becerilerine yatırım yapmak isteyen herkes katılabilir. Bununla birlikte aşağıda örnekleri sıralanan pozisyonlarda, işinin gereği olarak, müzakereler yürüten veya müzakere süreçlerine dahil olan herkesin katılımına uygundur. 

  • Her kademede yöneticiler ve yönetici adayları;
  • Kurumsal satış-pazarlama ekipleri;
  • İnsan kaynakları ve işe alım ekipleri;
  • Politika yapıcılar ve karar alıcılar;
  • Yönetim danışmanları, uzmanlar;
  • Avukatlar, arabulucular.

Program Bilgisi:

https://royalenstitu.com/etkin-m%C3%BCzakere-y%C3%B6netimi

27 July 2019 Saturday 09:30

27 July 2019 Saturday 17:00


Point Hotel Barbaros, Yıldız Posta Cad. No:29, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter