13 July 2019 - Saturday

Lavanta bahçeleri, Pamukale, Salda Gölü

İstanbul
Lavanta bahçeleri, Pamukale, Salda Gölü

Event Details

Kuyucak Köyü, Lavanta Köyü / Isparta

 

Güneşli bir sabaha gözlerimizi açarken göreceğimiz bu güzel mor manzara ve egzotik çiçek kokusuyla, lavanta diyarı Isparta'nın Kuyucak köyündeyiz. Köy kadınlarının emek emek çalışarak oluşturdukları mor tarlalar, ülkemizin lavanta üretiminin yüzde 93’ünü karşılıyor. Türkiye çapında lavanta denildiğinde akla ilk olarak Isparta geliyor.

Güne zinde başlamak için güzel bir köy kahvaltısı yaptıktan sonra rengarenk fotoğraflar çekmek için Lavanta bahçelerine giriyoruz.

Pamukkale / Denizli 

Binlerce yıl önesinde deprem ile havzada termal sular ile oluşan, daha önce şahit olmadığınız Pamukkale travertenlerinde büyülenmeye gidiyoruz.

Dileyen misafirlerimiz balon kalkışlarını ve gün batımını travertenlerin üzerinden izleyebilirler ( sabah giderken mutlaka müze kartınızı yanınıza almalısınız, girişler Güney kapıdan yapılacaktır )

Koordinatörlerimiz detaylı infoyu size araçta veya kamp alanında verecektir.
Bu gece ay ışığı altında, travertenlerin tam karşısında, aqua parklı havuzumuzun hemen yanında kuracağımız 5 milyon yıldızlı çadırlarımızda konaklayacağız.

Salda Gölü / Burdur 

Burdur’un Yeşilova ilçesinde yer alan Salda Gölü’nü bir yeryüzü cenneti olarak sayabiliriz. Öyle güzel bir manzarası var ki, kendinizi Maldivler’de hissedebilirsiniz.

Bembeyaz kumlara sahip olan ülkemizin en güzel ve en temiz gölü seçilen Salda Gölü’ne aşık olacağız. Salda Gölü’nde bulunan yer yüzü şekilleri Mars gezegeninin toprak şekli ile neredeyse birbirinin aynısıdır. Mars’ı merak ediyorsanız Salda’yı ziyaret ettiğiniz için kendinizi şanslı hissedebilirsiniz

13 July 2019 Saturday 00:05

15 July 2019 Monday 13:30


Taksim AKM Otobüs Durağı, Taksim Meydanı AKM Önü, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

Comments