19 June 2019 - Wednesday

Blockchain and Further w/ İsmail H. Polat

İstanbul
Blockchain and Further w/ İsmail H. Polat

Event Details

Etkinliğimize gösterilen yoğun ilgi üzerine tüm katılımcılarımızı ağırlayabilmek için etkinlik lokasyonumuz Arnavutköy yerine Kanyon olarak değiştirilmiştir.‬ Kayıtlarımız devam etmektedir.

 

Blockchain and Further

Konuşmacı olarak İsmail H. Polat’ı konuk edeceğimiz bu etkinliğimizde,

 

Medya ile başlayan Dijital Dönüşüm, bankacılık ve finans sektörünü nasıl dönüştürmekte?

Bitcoin ile başlayıp büyüyen Blockchain temelli Kriptopara ekosistemi, fintechlerin inovasyonları ile ilerleyen geleneksel finans ekosistemi hangi noktalarda ayrışmakta? İnternet ağları üzerinde yeniden bir yaratılış sürecine giren para, dijital formata dönüşürken devletler tarafından süper merkezi bir işleyişe mi sahip olacak? Yoksa Bitcoin ile başlayan süreç, insanlığı yeni bir gayrimerkezi parasal işleyişe mi götürecek? Bu bağlamda Facebook'un önümüzdeki dönemde çıkartmayı planladığı GlobalCoin, Venezüela, İran gibi ülkeler tarafından başlatılan devlet destekli kriptoparaları nasıl değerlendirmek lazım?

Bitcoin, gelecekte bir para birimi olarak mı devam edecek yoksa bir dijital varlığa mı dönüşecek? Dünyanın Doğu ve Batı Yakaları arasındaki konjonktür mevcut kriptopara ekosistemini nereye götürecek?

 

Konuşmacımız hakkında

1989’da Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan İsmail Hakkı Polat, 1989-2004 yılları arasında sırasıyla Siemens, Nortel-Netaş, Ericsson ve Turkcell gibi telekomünikasyon firmalarında mühendis ve yönetici olarak çalışmıştır. 2004 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak “Yeni Medya” dersleri veren Polat, Türkiye’nin ilk Yeni Medya Bölümü’nün kuruluş çalışmalarında da rol almıştır.

Son dönemde kurum, kuruluş ve üst düzey yöneticilere Dijital Dönüşüm ve özellikle KriptoParalar konusunda kişiselleştirilmiş eğitimler vermekte ve stratejik dönüşüm danışmanlığı yapmaktadır.

 

Konuşmacı: İsmail Hakkı Polat

___________________________________________________

Social Links

Instagram / Linkedin / Twitter

Contact: social@inkube.io

19 June 2019 Wednesday 18:30

19 June 2019 Wednesday 20:30


Joint Idea, Kanyon, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Inkube
Inkube Questions For Organizer?

Inkube, a Blockchain Hub founded in Istanbul.

Comments