25 May 2019 - Saturday

TURKLAND

İstanbul
TURKLAND

Event Details

Sizi kendi iç yolculuğunuza çıkaracak gerçek sarsıcı bir hikaye Türkland. Bittikten sonra başlayan bir hikaye. Elden ele topraktan toprağa taşınan bir hikaye. Dolaşa dolaşa yine kendine varan bir hikaye. 

@kendisibirmekan’ da ağırlamaktan gurur duyduğumuz sevgili @turklandofficial ekibini takdim ederiz

···

TÜRKLAND: Multimedya Okuma Performansı.

Türkland oyuncu Dilşad Budak-Sarıoğlu’nun otobiyografik eserinden uyarlandı. Metin düşündürücü ve mizahi bir üslupla göç, kimlik, Türk-Alman tarihi ve ilişkilerini ele alıyor. Sahnede Dilşad Budak-Sarıoğlu’na, Ilgıt Uçum eşlik ediyor.

Entropi Sahne prodüksiyonu olan Türkland, kültür platformu “MAVİBLAU” ile işbirliği içinde gerçekleştiriliyor. Performans Türkçe olup Almanca üst yazıyla sahneleniyor.

•Memleket sizin için ne ifade ediyor? •Her insan bir yere ait olmak ister mi? 

Derdi ve yaşanmışlıkları olan bir metin olarak tanımlanan TÜRKLAND performansını 25 MAYIS üst kat açılış 20:00 başlangıç 21:00 da @kendisibirmekan da sahneleyecek. Performansın sonrasında oyuncular ile söyleşi gerçekleştirilecektir. 

İlgilisine: "Entropi Sahne ve kültür platformu olan Maviblau işbirliğiyle sahnelenen eser, 2017 yılından bu yana seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Dilşad Budak Sarıoğlu ve Ilgıt Uçum tarafından sahnelenen oyun, tiyatro sevenleri hatta sevmeyenleri bile buluşturabilen bir iş olmuş." (@dadanizm sitesindeki röportajdan alıntılanmıştır.)

#türkland #dilşadbudaksarıoğlu #ılgıtuçum #okumatiyatrosu #performans #kendisibirsahne #kendisibirmekan

25 May 2019 Saturday 21:00

25 May 2019 Saturday 22:00


Kendisibir Mekan, SELİMİYE MAHALLESİ Selimiye kışla caddesi No:14/a Üsküdar, Üsküdar, İstanbul


View Map

Event Promoter