04 May 2019 - Saturday

Kaktüs ve Sukulent Atölyesi

İstanbul
Kaktüs ve Sukulent Atölyesi

Event Details

Sihirli Bahçede
Kaktüs ve Sukulent Atölyesi
4 Mayıs, Cumartesi
Saat: 14.30 - 16.30
Yer: @dut30a İstanbul Avrupa Yakası

Mayıs ayı Atölyesinin başvuruları başlamıştır, her biri birbirinden keyifli Atölye/Workshopuma bir yenisini ekleyeceyiz.
Mayıs ayı anneler günü etkinliği olsun, annenize sevgiyle sukulent ekip hediye edin. İsterseniz annenizile beraber katılın beraber güzel vakit gecirin. 
Etkinliğin içeri:
Kaktüs ve sukulentleriniz için en uygun ortamı tespit edebilme (iç mekan/dış mekan)
Kaktüs ve sukulent türü bitki satın alırken/edinirken dikkat etmemiz gerekenler
Kaktüs ve sukulentlerinizi birbirinden ayıran ve onları birleştiren özellikler
Kaktüs ve sukulentlerin bakım ve sorunlarını tespit edebilme ve çözüm uygulamaları
Aynı saksı-aranjmanda hangi türler birbiriyle daha iyi geçinir, bu seçimlerinizi neye göre belirlemeniz gerektiğine dair tüyolar
Kaktüs ve sukulentlerinize uygun saksı seçimi, saksı tipleri, amaç şekil malzeme ilişkisi
Kaktüs ve sukulentlerin ihtiyacı olan toprak türü ve sulama şekli
Bitkilerinize dair genel bakım
Mevsimsel takip; besleme ve budama yöntemleri.
Kaktüs ve Sukulent Atölyesi sırasında kullanılacak tüm malzeme ve bitkiler tarafımdan temin edilecektir.
Yaklaşık 2 saat sürmektedir.
Kaktüs ve Sukulent Atölyesi süresince keyifli vakit geçirecek, bitkiler hakkında bilgiler edinecek ve en önemlisi kendi tasarladığınız Kaktüs/Sukulent Aranjmanın bakmanın keyfine varacaksınız.

Kendi yaptığınız özel konsept çiçeğinizi sevdiklerinize hediye edebilir ya da evinizin en güzel köşesini süsleyebilirsiniz. Toprağı, bitkileri ve hayal gücünüzü kullanarak sihirli vakit geçirmek üzere...

04 May 2019 Saturday 14:30

04 May 2019 Saturday 16:30


dut30a, Pınar Mahallesi, Dut Sokağı no 30, Sarıyer, Türkiye, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Botanik Grup Workshopları
Botanik Grup Workshopları Questions For Organizer?

Şükran Karabulut kimdir? 1968 yılında isviçrede doğdum. İsviçre’de Schaffhausen şehrinde ‘Kaufmannischer Verein Schaffhausen’ işletme enstitüsünden mezun olduktan hemen sonra Kanton Schaffhausen Büyükşehir Belediyesinde işe girdimdim ve ilk Türk devlet memuru olarak, Büyükşehir Başkanı asistanlığı görevinde uzun yıllar çalıştım. 1998 yılında ailem ile Türkiye’ye dönüş yaptık. Türkiye’ ye geldikten sonra kendimi farklı konularda geliştirebilmek için sürekli kişisel gelişimime yatırım yaptım. Freelance olarak çevirmenlik yaptım. Sağlıklı yaşam hayat biçimim. Güzellik ve bakım vazgeçilmezim ama asıl en önemlisi çiçeklerim. Tam bir çiçek ve botanik sevdalısıyım. Yıllardır çocuklarımla beraber içimdeki botanik sevdasınıda büyüttüm ve bugünlere getirdim. Profesyonel eğitimler aldım ve akademik olarak bir çok kaynak takip ediyorum. Peyzaj mimarları ile iş birliktelikleri yapıyorum. Farkında olmadan büyüttüğüm kocaman bir ailem var ve bu aile teknolojinin bize sunduğu imkanlarla katlanarak büyüyor. Yaptıklarımdan haberdar olmak için YouTube kanalımı ve Facebook ile İnstagram hesaplarımı takip edebilirsiniz.