01 April 2019 - Monday

Arzu Can ile Terapötik Yoga BEDroom+18' da

İstanbul, Beşiktaş
Arzu Can ile Terapötik Yoga BEDroom+18' da

Event Details

Yoga duruşlarının uygulanması kişiyi stresten, gerginlikten, sıkıntılardan kurtarmaktadır  yapılan araştırmalara göre yapılan bir saatlik yoga ve nefes çalışması kişiyi %27/28 oranında gevşetmektedir

Terapötik yoga ile amaçlanan tekrar eden yumuşak yoga pozları ve nefes adaptasyonuyla gündelik hayatta karşılaştığımız anksiyete ve depresyon düzeyini rahatlatmak, romatoit artrit, bel ağrısı, bel fıtıkları, boyun fıtıkları, kalça, sakrum, siyatik ve menüsküs, sindirim ve solunum sistemi ile ilgili rahatsızlık semptomlarını rahatlatmaktır.

Hadi dış dünyanın koşturmacasından ve stresinden uzaklaşıp Terapötik yoga ile kendi derininde yatan bilgeliğinle zihinsel, fiziksel, spiritüel düzlemde bağ kurmayı keşfe çıkalım
Namaste

Arzu Can Hakkında;

Yaşam yolunda yogayla Yoga Terapist Banu Çadırcı’nın bir atölyesiyle tanıştı ve o andan itibaren yaşamının eskisi gibi olmayacağını fark etti.

Zaman içerisinde Cihangir yogada Hatha Yoga ve Yoga Terapi eğitmenlik eğitimlerini bitirdi. Ardından yoganın baş şehri olarak kabul edilen ve tarihte yoga master ve gurularının yaşadığı Rishikesh’ de World Peace Yoga School ‘da Hatha, Ashtanga, Vinyasa yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı. Bu eğitimleri esnasında etkilendiği  meditasyon deneyimini eğitimini tamamladığı Swami Rudrakshdev ile Yoga Village Rishikesde Kundalini Awakening and Chakra Balancing Yoga Course ile derinleştirdi.

Çeşitli atölye çalışmalarının yanı sıra; Usui System of Natural  Healing Reiki, Asu ile Body Therapy Level 1&2, Githa ile Ayurvedik yüz, boyun, baş masaj eğitimi aldı

Spiritüel yolculuğu esnasında Swami Rudraksdev ‘in eğitimlerinde meditasyonun dönüştürücü etkisini fark etmiş olup zihin, beden ve ruhun yaşamdaki  işlevi üzerine düşünmeye ve araştırmaya diğer yandan yoganın ışığını paylaşmaya ve Goranga yoga merkezindeki eğitimlere devam etmektedir.

01 April 2019 Monday 17:00

01 April 2019 Monday 20:00


BED (Brand Experience Designers), Nispetiye Mah. Saydam Sok. Aynur Apt. No:3/1, Beşiktaş, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
BEDroom

BEDROOM Çünkü yeni deneyimlere bayılıyoruz, BEDROOM Çünkü paylaştıkça zevkin arttığına inanıyoruz. BED olarak geçtiğimiz on yılda markalar için pozitif deneyimler yarattık. Marka hikayeleri kurgulayıp, deneyimleri o hikayenin akışı içinde yaşattık. Verimli olabilmek adına sevdiğimiz markalarla çalıştık. Çıkan sonuçlar ile daha çok keyif aldık ve tanıdıkça aşkla bağlandık. Kendi hikayemizi yaratırken olduğu gibi pozitif deneyimi esas aldık. Markalarımızla yıllar boyu süren bağı, severek çalışmamıza borçluyuz. Şimdi de BED ailesi olarak hayatımıza katacağımız yeni deneyimleri, sadece markalarımızla değil, tüm insanlarla paylaşmaya karar verdik. Çevremizdeki birçok farklı alanda bilgi sahibi olan insanları davet ederek; evimizin kapılarını herkese açıyoruz. BEDroom ile; çeşitli etkinliklerde kendimizi bulmak, biraz da olsa kafa dağıtıp eğlenmek için, farklı sektörlerden ve çevrelerden gelen insanlarla tanışıp, birlikte yeni mutluluklar deneyimleyeceğiz. Bazen yoga okulu olup zihni ve bedeni rahatlatacak, bazen de cocktail workshopları ile kafaları yükselteceğiz. Tadım etkinlikleri, oyun turnuvaları, stand-up gösterileriyle birlikte eğleneceğiz. BEDroom; “Yeni deneyimlere ve ortamlara her zaman varım!” diyenlerin favori mekanları arasında yerini alacak.