02 March 2019 - Saturday

Türkland Okuma Performansı

İstanbul
Türkland Okuma Performansı

Event Details

Almanya'da doğup büyüyen Dilşad Budak Sarıoğlu'nun otobiyografik romanından uyarlanan metin, çok kültürlü kimlik karmaşasının ortasında kendini bulma çabası veren bir kadının Almanya’da göçmen ve Türkiye’de geriye göç eden olarak yaşadıklarıyla baş etme sürecini; her iki kültürün de içinde barındırdığı klişelere ve kendine has tuhaflıklarına odaklanarak ele alıyor.

 

Multimedya okuma performansı “Türkland” düşündürücü ve mizahi bir üslupla göç, kimlik, Türk-Alman tarihi ve ilişkil erini ele alıyor. Sahnede Dilşad Budak-Sarıoğlu’na, Ilgıt Uçum eşlik ediyor.

Entropi Sahne prodüksiyonu olan Türkland, kültür platformu “MAVİBLAU” ile işbirliği içinde 2 Mart’ta, ikinci kez The Circle’da sahneleniyor.

Türkland yeni sezonda her ay The Circle’da sahnelenecek.

Biletler www.biletino.com’dan edinilebilir.

Adres: Tomtom Mahallesi, Kumbaracı Yokuşu, Tercüman Çk. No: 16/1, 34433 Beyoğlu / İstanbul

İletişim: (0212) 292 79 07

02 March 2019 Saturday 20:00

02 March 2019 Saturday 22:00


The Circle, Tomtom Mahallesi, Tercüman Çk. No:16/1, 34433 Beyoğlu/İstanbul, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

The Circle
The Circle Questions For Organizer?

The Circle mimari odaklı bir kültür sanat ve araştırma platformudur. Multi-disipliner bir alan olan The Circle bir sergi mekanı, bir ortak çalışma alanı, bir yaratıcı atölye, bir akademik platform ve tiyatrodan dans ve konserlere kadar uzanan etkinlikler için bir sahne olarak tasarlandı. Mimariyi sosyolojiden felsefe ve tarihe kadar diğer akademik alanlarla ve çağdaş sanatın çeşitli dallarıyla buluşturmayı hedefleyen bu multi-disipliner platform Avcı Architects öncülüğünde Selçuk Avcı, Sanja Jurca Avcı, Markus Lehto, Eda Çarmıklı, Yüksel Demir, Kemal Seyhan, Nurgül Türker, Dilara Tekin Gezginti ve Yunus Tonkuş tarafından kuruldu.