16 March 2019 - Saturday

Bilge STEM & MAKER Festivali

Kocaeli
Bilge STEM & MAKER Festivali

Event Details

Bilge STEM&MAKER Festivali’nin Amacı nedir?

Festival öğrencilere hem bütünleşik hem de ayrı ayrı disiplinlerin arası uygulamaları göstererek öğretimde ve ” geleceğe yönelik” farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır. Festival ile öğrencilere STEM ve MAKER’a olan ilgilerini arttırmak ve bu alanda meslek seçmelerine katkıda bulunmak, bilimi / bilim insanını sevdirmek, toplumda ve öğrencilerde bilime ve bilim insanına yönelik olumsuz endişe, kaygı ve ön yargıları ortadan kaldırmak, bilim, teknoloji, toplum, çevre, birey arasındaki etkileşimi kavratmak hedeflenmektedir. Festival teknolojinin eğlence ve merak ile bütünleştirildiği bilim gösterileri, atölye uygulamaları ve proje/ ürün sunumlarından oluşacaktır.  Bu festival ile sadece çocukların değil aynı zamanda ailelerin de bilimin iş dünyasındaki uygulamaları hakkında farkındalık kazandıracaktır. STEM & MAKER Festivalinin temel işlevi bilim ve teknoloji ile halkı bir araya getirmek olacaktır. Bu etkinliği düzenlemekteki amacımız etkili bir bilim iletişimi kanalı oluşturmak ve STEM eğitimini ve MAKER kültürünü öğrenci ve ebeveynlerle buluşturmaktır.

Bilge STEM&MAKER Festivali kim tarafından düzenleniyor?
Bilge Okulları sorumluluğunda içerisinde Türkiye’nin tanınmış akademisyen, bilim insanları ve sektör temsilcilerinin yer aldığı bir Festival Düzenleme Kurulu tarafından koordine edilmektedir.

Bilge STEM&MAKER Festivali ‘nde düzenlenecek etkinlikler, atölye uygulamaları, sunum ve gösteriler nelerdir?
Bilge STEM &MAKER festivalinde 6-14 yaş aralığındaki öğrencilerin katılabileceği uygulamalı atölye çalışmaları, okullar tarafından sergilenecek proje ve eserler, firmaların ürün tanıtımları, yine sektör temsilcileri tarafından düzenlenecek sunum ve bilimsel gösteriler olacaktır.

Bilge STEM&MAKER Festivali’ne ziyaretçi olarak kimler katılabilir?
STEM & MAKER Festivaline ziyaretçi olarak her yaş grubundan öğrenci, öğretmen ve yetişkin ziyaretçi olarak katılabilir.

Bilge STEM&MAKER Festivali kapsamınca düzenlenecek atölye uygulamalarına kimler katılabilir?
Atölyelere yalnızca 6-14 yaş aralığındaki öğrencilerin yanı sıra öğretmenler ve ilgi duyan herkes  katılabilir. Atölye uygulamalarına girecek herkese katılım belgesi verilecektir.

16 March 2019 Saturday 09:30

16 March 2019 Saturday 17:00


Bilge Okulları İnovatif Ve Hibrit Eğitim Merkezi, Piri Reis Mah. Barbaros Cad. Uluçınar Sok. No:2, Darıca, Kocaeli


View Map

Event Promoter

Comments