08 March 2019 - Friday

11. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması

İstanbul
11. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması

Event Details

İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nın bu sene 11.’sini düzenliyor! 

Konsepti, ödülleri ve özellikle katılımcı profili bakımından Türkiye'nin en prestijli öğrenci etkinliklerinden biri olan UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’na internet üzerinden başvurulur ve ön eleme ile final olmak üzere iki aşamadan oluşur. 

2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri veya yüksek lisans öğrencileri üçer kişilik gruplar halinde başvurabilmektedir. İTÜ akademisyenleri ve sponsor şirketlerin üst düzey yetkilileri tarafından değerlendirmesi yapılan ön elemeler sonucunda finale katılmaya hak kazanan gruplar final organizasyonu için İstanbul'a davet edilir.

Üç gün süren UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nın ilk iki günü katılımcılar, rastgele oluşturulmuş gruplar halinde vakayı çözerler. Böylece yarışmacılar bir iş dünyası simülasyonu yaşarlar. Bu vakalar ile yarışmaya birlikte başvurduğu grubuna bireysel olarak puan toplayan yarışmacılar, son gün gerçekleştirilecek olan ana vaka çözümünde yarışmaya başvurduğu takımıyla bir araya gelir ve bu vakada kazanılan puanlar da puan tablosuna eklenir. 

Yapılan puanlamaların sonucunda yarışmanın genel klasman lideri belli olur, sıralamalar açıklanır ve UçArı’nın son akşamı ödüller dağıtılır. Sen de kendine meydan okumak ve birbirinden güzel ödülleri kazanmak istiyorsan hemen başvur! www.ituemk.org

08 March 2019 Friday 09:00

10 March 2019 Sunday 17:00


İTÜ İşletme Fakültesi, Harbiye Mh. Maçka Cd., İstanbul, Beşiktaş, İstanbul


View Map

Event Promoter

Comments