27 December 2018 - Thursday

Bugün İnnovatif Ne Yesem?

İstanbul, Kağıthane
Bugün İnnovatif Ne Yesem?

Event Details

Bugün İnovatif Ne Yesem? 

Gıda Sektöründe İnovasyonla Fark Yaratmak


"İnovasyon dendiğinde akla ilk gelen teknolojiye dayalı yeni ürünler geliştiren şirketler oluyor. Dolayısıyla, her yerde onlarla ilgili örnekleri görüyor ve dinliyoruz. "Apple ve Amazon nasıl farklılaştı? Kodak ve Nokia neden değişimi yakalayamadı? Netflix nasıl film endüstrisinin, Spotify ise müzik endüstrisinin tarihini yeniden yazdı"? Evet, hepsi birbirinden başarılı ve çığır açan teknolojilere dayalı büyüme gerçekleştiren şirketler…

Gelin bu kez inovasyona başka bir açıdan, insan hayatının en temel ihtiyaçlarından biri olan Gıda Sektörü üzerinden bakalım. Her gün, gerek sağlığımıza özen göstermek, gerek karın tokluğu, gerekse keyif için yemeye, tüketmeye devam ediyoruz. Zamanla etrafımızdaki ürünlerden sıkılıyor ve yenilerini talep edebiliyoruz. Sesimizi duyan, bize cevap verebilen şirketlerin sayısı hem yurt içinde hem de yurt dışında giderek artıyor. Gıda sektöründeki bu şirketler nasıl daha inovatif olmayı başarıyorlar?

Gıda sektöründen örneklerle yeni bir keşfe çıkıyoruz… 

Kurumsal şirket çalışanları, kendi işini kuracak kişiler, farklılaşmak, sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için ihtiyaç olan farklı bakış açısını elde etmek isteyenler… Birlikte, yeni bir fikre doğru yol alırken, nerelere bakmamız gerektiğini bu keşifte bulacağız.

Eğitim sonunda gıda sektörü üzerinden bilgi edinilmiş olacak konular:
* Dünyayı Değiştirenler
* Farklı Düşünmek
* Paternlerin Hayatımızdaki Yeri
* İnovasyon Nedir?
* Yeni Fikir Kanalları nelerdir?

Bu Eğitime kimler Katılmalı?
- Kurumsal şirketlerde yeni ürün geliştirme ve pazarlama konularında çalışanlar (FMCG, ya da diğer)
- Kendi işini açmayı planlayanlar - Fark yaratmak için farklı bakmayı öğrenmek isteyenler

Derya Dönmezler Atacan Hakkında
Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü 1997 yılında bitirdikten sonra, Toronto Ryerson Üniversitesinde Pazarlama okudu. 20 yıllık kariyer yolculuğunda Saray, Haribo, Nutella, Eti kek ve Krakerleri, Ülker Kremini, Yupo, İçim ve Alpella gibi şekerleme pazarının önde gelen markalarını yönetti.

Marka yönetimi, tüketici araştırmaları, tüketici davranışları, reklam, media planlama gibi alanlarda derin bir tecrübe edindikten sonra, üretim ve Ar-Ge eğitimleri de alarak YıldızHolding Çikolata iş biriminde yeni ürün projelerinin koordinasyon görevini üstlendi, Bu görevle birlikte, Yıldız Holding Bünyesindeki tüm kategorilerde yeni ürünler için hazırlanan “Aşamalı Geçit” (Stage&Gate) sürecinin hayata geçirilmesine destek verdi. Şirketin yurtdışı satin alımları ile birlikte kurulan Global Synergy Departmanında Proje Direktörlüğü görevini üstlendi. Son olarak Saray Bisküvi’de Pazarlama Direktörlüğü görevini alan Derya Atacan Kurumsal hayattan 2016 yılında ayrılarak deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak paylaşmaya devam etmektedir. İstanbul Genç Girişimciler Kuruluna (TOBB bünyesinde) bağlı olarak “Girişimciler Liselerde” projesinde çalışmaktadır. Stage-Co Masters eğitimcileri arasındadır. Özel eğitimlerin dışında, Bizbizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneğinde gönüllü eğitmen olarak çalışmakta, AKAGİM’de (Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi) İnovasyon eğitimleri düzenlemektedir. 

27 December 2018 Thursday 19:00

27 December 2018 Thursday 21:30


Kamara Dome, Kamara Dome, Dalgıç Sk. Yeşilce Mh. No 3 Kağıthane İstanbul, Kağıthane, İstanbul


View Map

Event Promoter

Stage-Co Masters
Stage-Co Masters

We hold events, organize trainings and bring together likeminds to learn together, grow together. Follow us to attend the coolest events in startups, innovation, technology and entrepreneurship in Turkiye www.stage-co.com