29 November 2018 - Thursday

Startup Coop: Dijital Girişimcilik Modeli Olarak Platform Kooperatifçiliği

Ankara
Startup Coop: Dijital Girişimcilik Modeli Olarak Platform Kooperatifçiliği

Event Details

Platform kooperatifçiliği dijital platform ekonomisi ile kooperatifçilik iş modelinin bir birleşimi. Dünyada henüz yeni bir kavram olmasına rağmen son 5 yılda bu alanda birçok başarılı girişim örneği ortaya çıktı. Özellikle kooperatifçiliğin gelişmiş olduğu ABD, İngiltere, Kanada, Almanya gibi ülkelerde platform kooperatifleri yenilikçi bir startup modeli olarak hayli revaçta.

Bu etkinlikle platform kooperatifçiliği kavramını tanıtmayı ve dijital girişimcilik alanında ne tür fırsatlar sunduğunu ortaya koyarak, teknoloji girişimcilerinin, yatırımcıların ve politika yapıcıların sürdürülebilir bir kooperatif platform ekonomisini geliştirme fırsatına dahil etmeyi amaçlıyor.

Etkinlikteki konuşmacılardan, Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü uzmanlarından Melike Davaslı Okçu, ülkemizde kooperatifçiliği konut ve tarım sektörlerinden ibaret sayan önyargıları kırmak için kooperatifçilikteki farklı sektörel uygulamalar hakkında bilgi verecek. Kooperatiflerin diğer işletmelerden farklarını ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün yeni nesil kooperatifler hakkındaki vizyonunu aktaracak.

Diğer konuşmacı Dijital Pazarlama Uzmanı Özgür Kurtuluş ise, platform ekonomisi, dijital girişimcilik ve yeni nesil kooperatifçiliğin birleşme noktası olan platform kooperatfçiliğini kavramını tanıtacak ve pazaryeri, ulaşım, sağlık, müzik vb. farklı sektörlerdeki başarılı online girişimlerden örnekler verecek.

Etkinlik Workinton Next Level ve Dijital.Pro'nun katkılarıyla ücretsiz olarak düzenleniyor.

Meetup Sayfası: https://www.meetup.com/tr-TR/Think-Digital-Meetup/events/256592401/

29 November 2018 Thursday 18:00

29 November 2018 Thursday 20:00


Workinton, Kızılırmak Mah. Eskişehir Yolu No:3 Next Level İş Merkezi 1. Kat, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter