20 November 2018 - Tuesday

ÇEVİK VE TAKIM ODAKLI PROJE YÖNETİMİ

İstanbul
ÇEVİK  VE TAKIM ODAKLI PROJE YÖNETİMİ

Event Details

İNŞAAT SEKTÖRÜ İÇİN:

ÇEVİK VE TAKIM ODAKLI PROJE YÖNETİMİ

.

HER ARA BİR YENİLENME FIRSATIDIR; ŞU AN İŞE ARA VERMİŞ MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN YENİLENME VAKTİ.

ÜLKEMİZİN İÇİNDEN GEÇMEKTE OLDUĞU DALGALANMA EN ÇOK İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ ETKİLEDİ VE BİRÇOK DENEYİMLİ MESLEKTAŞIMIZ; DURAN VEYA YAVAŞLAYAN İNŞAAT PROJELERİ İLE İŞLERİNE ARA VERMEK ZORUNDA KALDILAR.

BİZ DE “İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM” (AGILECONSTRUCTION-TR) EKİBİ OLARAK SEKTÖRÜMÜZE KATKI SAĞLAMAK AMACI İLE VE MESLEKTAŞLARIMIZ TEKRAR İŞE BAŞLADIKLARINDA FARKLI BAKIŞ AÇISI İLE DAHA ÜRETKEN TAKIMLAR KURSUN VE DAHA BAŞARILI PROJELERE İMZA ATSINLAR DİYE EK ÜCRET ALMADAN* “ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ” EĞİTİMİ DÜZENLEME KARARI ALDIK.

KATILIM ŞARTI:

  • ŞU AN AKTİF OLARAK BİR YERDE ÇALIŞMIYOR OLMAK
  • İNŞAAT SEKTÖRÜNDE EKİP SORUMLUSU VB. GÖREVDE BULUNMUŞ OLMAK
  • MİMAR VEYA MÜHENDİS OLMAK, MİNİMUM 5 SENE MESLEKİ DENEYİM SAHİBİ OLMAK
  • EĞİTİME BAŞVURU SIRASINA GÖRE UYGUN ŞARTLARA SAHİP 25 KİŞİ KATILABİLECEKTİR.
  • 2 GÜNLÜK EĞİTİM İÇİN SADECE SALON KİRASI VE EĞİTİM MATERYALİ MALİYETİ OLAN 200 TL. ALINACAKTIR.

.

EĞİTİM İÇERİĞİ:

BELİRSİZ ORTAMLARDA KARMAŞIK PROJELERİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ VE 

BAŞARILI PROJELER İÇİN FARKLI BAKIŞ AÇISI

Değişen müşteri ihtiyaçlarına ve dış koşullara cevap veren esnek yapılanmayı ve iş yapış şeklini baz alan çevik yaklaşımlar dünyada İnşaat Sektörü dahil olmak üzere birçok alanda tercih edilmeye ve yaygınlaşmaya başladı.

TÜİK verilerine göre 2008 krizinden sonra İnşaat Sektörünün EMEK-VERİMLİLİĞİ %30 azalmış durumda ve hali hazırda inşaat sektörü diğer sektörlerden %40-45 daha verimsiz çalışıyor. Yani;

İNŞAAT SEKTÖRÜ ÇALIŞANLARI DAHA ÇOK ÇALIŞIYOR ANCAK DAHA AZ ÜRETİYOR.

Çünkü karar aşamasından teslim aşamasına ortalama 3 yıl süren İnşaat Projeleri değişen koşullara ayak uyduracak şekilde organize olmuş değil.  Üstüne son dönemde yaşanan ekonomik dalgalanmalar ve azaltılan kadrolarla adaptasyon ve üretkenlik sorunları daha da artma potansiyeline sahip.

 Benzer sorunları yaşayan yazılım sektörü; BELİRSİZ ORTAMLARDA KARMAŞIK PROJELERİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ amacı ile 20 yıla yakın süredir giderek yaygınlaşarak ÇEVİK (AGILE) kültürünü; SCRUM ve KANBAN gibi çevik yaklaşımları kullanıyor ve bu sayede projelerinin başarı oranını misli ile katlıyor.

2 gün sürecek olan uygulamalı ve oyunlaştırmalı eğitimde en yaygın çevik yaklaşım olan takımların üretken bir şekilde işi başarmasına odaklanan SCRUM pratikleri aktarılacak ve bu konuda uygulama yaptırılacaktır.

Türkiye’de 2018 yılında; Metal Yapı Cephe, MUUM Mimarlık ve Yapı Merkezi İnşaat A.Ş.’nin son derece önemli projelerinde uygulamış olduğu çevik yaklaşım ve SCRUM deneyimlerinin de aktarılacağı eğitim yatırımcı, tasarımcı, danışman, uygulayıcı müteahhit ve tedarikçi olmak üzere bütün paydaşlara ve her seviyeye yöneliktir.

20 November 2018 Tuesday 09:30

21 November 2018 Wednesday 17:00


İTÜ Lokal, Istanbul Teknik Universitesi Maslak Kampusu Camlik Yolu No: 3, Sarıyer, İstanbul


View Map

Event Promoter

AGILECONSTRUCTION-TR İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM
AGILECONSTRUCTION-TR İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM Questions For Organizer?

AgileConstruction-TR_İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM İnşaat sektöründe verimliliği ve mutluluğu artırmak için "ÇEVİK YÖNETİM"​ yaklaşımlarının öğrenilmesini ve kullanılmasını yaygınlaştırmak amacı ile bir araya gelmiş gönüllülerden oluşan bir topluluğuz.. Bu amaçla etkinlikler, eğitimler düzenleyip, seminerler verip yayınlar yapıyoruz. Bu grubu kurma ihtiyacı duymamızın nedeni; belirsizliklerin hüküm sürdüğü dünyada minimum 3 yıl süren inşaat projelerimizde “planla-uygula-plandan farkları kontrol et - raporla” şeklinde yürüyen proje yönetim anlayışının artık işlemiyor olması ve değişikliklere adaptasyon güçlüğünün verimliliğin düşmesine, inançsızlığın ve mutsuzluğun artmasına neden olmasıdır. Yazılım sektörü "çevik / agile"​ yönetim anlayışı ile hem ürün başarısını hem çalışan verimliliği ve mutluluğunu yakalamanın ya da en azından bu yolda ilerleme sağlamanın yolunu bulmuş durumda. İnşaat sektörü olarak onlardan çok şey öğrenebiliriz. Dünyada da giderek yaygınlaşan bu anlayışla; inşaat sektörü için de benzer deneyimler giderek artıyor. İnşaat sektöründe; tüm paydaşları kapsayacak şekilde; geliştirici, yatırımcı, tasarımcı, imalatçı, tedarikçi, uygulayıcı ve diğer tüm paydaşlar için "ÇEVİK DÖNÜŞÜM"​ deneyimini geliştirmek üzere çalışmalar yürütüyoruz. O nedenle inşaat sektöründe faaliyet gösteren tüm paydaşlarla bir araya gelmeyi önemsiyoruz. #UNDERAGILECONSTRUCTION #AGILECONSTRUCTION @Demet Demirer,PMP, PSM1 (Değişim Mimarı) @Alev Akın, PMP (İşte Proje Yönetimi) @Koray Karahasanoğlu (Yapı Merkezi İnşaat A.Ş) @Sertan Yiğit (Metal Yapı Cephe A.Ş.) @Umut İyigün (MUUM Mimarlık)