21 October 2018 - Sunday

Basmane Hazine Avı

İzmir, Konak
Basmane Hazine Avı

Event Details

İlki büyük ilgi uyandıran Hazine Avı etkinliğimizde, yeni durak gizli hazine: BASMANE

İzmirimiz ve ülkemiz için kurtuluşun simgesi Basmane'yi keşfetmeye hazır mısınız?

Yer: Basmane
Tarih: 21 Ekim 2018, Pazar
Saat: 11.00-21.00
Ödül: 3.000 TL

Biletler
2 Kişilik Takım: 20 TL
3 Kişilik Takım: 30 TL
4 Kişilik Takım: 40 TL

Sizlere daha iyi bir etkinlik sunmak adına bizlere destek olan;
* Ana Sponsorumuz: Türkerler Grubu - Mahall Bomonti İzmir'e,
* Tüm katılımcılar için hazırladıkları özel t-shirtler için Jimmy Key'e,
* Etkinlik sonrası sürprizleri için Birlikte Güzel'e,
* Sadece birinciyi değil ikinciyi, üçüncüyü de düşünen Barçın Spor  ve Ozpack'e,
* Bizleri susuz bırakmayan Pınar Su'ya,
* Ekibe enerji veren Bortar Group'a,
* Ve her türlü desteği için İnci Holding'e
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.OLMAZSA OLMAZLARIMIZ
* Etkinliğe takım olarak gelmezsen kabul etmiyoruz.
* Takımınızı 2-3-4 kişiden oluşturabilirsin, güçlü bir takım kurmak için farklı mesleklerden kişiler bulmanı tavsiye ederiz.
* Takım olarak 1 bilet alman bizim için yeterli.
* 18 yaşından küçüksen, ailenden birileri de yanında olsun.
* Biletleri yalnızca Biletino sitesinden online olarak satın alabilirsin.
* Bilet satın aldıktan sonra gelen e-postadaki bilgileri saklarsan fena olmaz.
* Bu sefer buluşma yerimiz BASMANE GARI, oyun başlamadan önce mutlaka gelip kaydını yaptır!

PROGRAM
11.00 - Kayıt
12.30 - Bilgilendirme, T-shirt Dağıtımı
12.45 - İlk Şifrelerin Dağıtımı
13.00 - Başlangıç
16.30 - Bitiş
17.00 - Ödül Töreni
17.30 - After Parti

HİKAYE
İşgalin ilk günlerindeki şaşkınlığımızı hatırlıyorum hala, en vurucu yanının pencerelerimizden işgalci kuvvetlerin hiç çaba harcamadan sokaklarımıza nasıl girdiğini izlemek olduğunu anımsıyorum. Sanki ömrümü bu şartlar altında geçirmişim gibi geliyor artık, oysa birkaç yıl oldu sadece. İlk günler umudumuzu gitgide söndürmüştü, kimsenin yanımızda olmadığını ve direnecek gücümüz olmadığını hissediyorduk. Direnmeye çalışanların başlarına gelenleri görmek ve elimizden hiçbir şey gelmemesi çökmeye başlamamıza sebep olmuştu. Günlerimiz işgalin ne kadar derine kadar yürüdüğüne dair haberler ve yurdun kalanının durumu ile ilgili hiç cesaret vermeyen havadisler alarak geçiyordu. Belki çocukça gelecek şimdi ama son umut kırıntılarımız her şeye rağmen duruyordu, bir küçük kıvılcım çaksa alev alev yanacaklardı fakat o kıvılcımı beklemek, işte ona sabır dayanmazdı.

Sabrımızın sınırlarını keşfederken biz, doğuda beklediğimiz kıvılcım çaktı, biz de tutuşuverdik. Yanlış anlamayın, topyekûn bir direnişin sonumuz olacağının farkındaydık, ne yeterli insan gücümüz, ne yeterli mühimmatımız ne de istihbaratımız vardı. İşgalin göbeğinde silahlanmak demek, ölmek demekti; hem de hiçbir faydamız olamadan. Önce iletişimi sağladık, giden trenlere şifreler, parolalar saklayarak adım adım karşılıklı bir güven oluşturmaya çalıştık, başardığımızda aylar geçip gitmişti bile. İşgalcilerin arasına karışmaya çalıştık, istihbarat edinmek, zayıflıklarını bulmak ve kuvvetli oldukları noktaları zayıflatmak için. Her şey inanılmaz bir yavaşlıkta gerçekleşiyordu ancak şimdi dönüp bakınca sanki her şey saniyeler içinde gerçekleşmiş gibi görünüyor.

Edindiğimiz sıradan verilerin yanında; işgalcilerin sayısı, hareket planları, konuşlanmaları gibi, nesillerdir içinde yaşadığımız şehir ile ilgili de birçok şey öğrendik. Eskilerin anlattığı artık ancak unutulmuş hikâyelere tekrar eriştik. Buradaki işgalin tek sebebinin topraklar ve görünen güzellikler olmadığını fark ettik, eski sunakların, tapınakların, uyuyan bazı eski güçlerin üzerinde yaşadığımızı ve bazılarının her gün önünden geçtiğimizi anladık. İşgalcilerden aldığımız bu bilgiler, umut ışığımız olan doğudaki ateşin farkında olmadığı bir tehlike altında olduğunu ve bu tehlike ile ilgili bir şeyler yapabilecek tek kişilerin bizler olduğunu ortaya çıkardı.

Yıllar sonra, sonuç almaya başlamışken, tekrar özgürlüğe bu kadar yakınken ne pahasına olursa olsun işgalcilerin bu güçleri uyandırmasına ve nihayet bizden yana dönmeye başlayan bahtımızın kendi taraflarına çekmesine izin veremeyiz. Şimdi vakit gelmiştir, her koldan tüm gücümüzle didik didik edip, doğuya ihtiyaçları olan tüm istihbaratı sağlamamız şarttır aksi halde bu güzel şehir hepten elimizden gidecek ve esaret ile ömrümüz geçecektir.


Her türlü sorun için [email protected] adresine e-posta atabilirsin.

21 October 2018 Sunday 11:00

21 October 2018 Sunday 21:00


Basmane, Basmane, Konak, İzmir, Konak, İzmir


View Map

Event Promoter