27 June 2018 - Wednesday

Kurumsaldan Sonra Hayat Var mı?

İstanbul, Şişli
 Kurumsaldan Sonra Hayat Var mı?

Event Details

Kurumsaldan Sonra Hayat Var mı?
Beyaz Işığın Ötesine Geçenler Anlatıyor
Söyleşi/Panel
Moderator: Neşen Yücel / Stage-Co kurucusu

Konuklar:
Işıl Arısoy Kaya - Fotoğraf Bazlı Dijital Sanatçı

Arzu Demirel - Profesyonel Erickson Koçu ACC, NLP Uzmanı ve Eğitmen

Ayşegül Akşak - ActionCOACH Türkiye Kurucu Ortak


Kurumsal yaşamdan ayrılıp, beyaz yakalarını, topuklu ayakkabılarını çıkartıp; kolları sıvamış 3 tecrübeli profesyonel ile kendi yollarını çizmek üzere çıktıkları serüvenlerini konuşuyoruz. Kurumsaldan sonra hayat var mı? Peki ya özgürlükler ütopyasında herşey harika mı? B Planlarımızı gözden geçirip, değişen kurumsal yaşam koşulları ve bizimle birlikte değişen ihtiyaçlarımız ekseninde güzel bir sohbet gerçekleştireceğiz.
Beyaz ışığın ötesine geçebilenler anlatacak, tecrübelerini paylaşacak biz de Joint Idea'nın harika atmosferinde onları dinleyip, sorularımızı yöneltecek ve eve birbirimizden ilham almış olarak döneceğiz.
Etkinliğimiz ücretsizdir, lütfen kayıt olunuz. 
Görüşmek üzere!

Konuşmacılarımız hakkında:


Işıl Arısoy Kaya
Fotoğraf bazlı Dijital Sanatçı
University of Exeter, Uluslarası İşletme Fakültesi Yüksek Lisans Mezunudur. Uluslarası firmalarda marka müdürü olarak çalışırken sanat hayatına 2003 yılında Resül Aytemür Akademililer Sanat Akademisinde eğitim alarak başladı. Takip eden yıllarda Sinan Demirtaş-Gülay Semercioğlu atölyesinde klasik resim sanatı eğitimine devam etti. Eğitimini grafik sanatlar, 3D ve fotoğraf ile destekledi. 2007 yılında kendi t-shirt markasını “What’s Normal?” (Normal olan ne?) adıyla yarattı. 2012 yılında kurumsal hayatı tamamen bırakarak yeni bir sanat yolu olan “fotoğraf bazlı dijital sanat” ile çağdaş sanat alanında eserler üretmeye başladı. 2016 yılında Taner Alakuş atölyesinde Berrin Çakın Güç ile minyatür sanatı tekniği eğitimi almaya başladı. Halen İsmek İhtisas Merkezinde minyatür tekniği çalışmasına da devam etmektedir.
Arzu Demirel
Profesyonel Erickson Koçu ACC, NLP Uzmanı ve Eğitmen 
2014 Yılında kurmuş olduğu A Eğitim ve Danışmanlık şirketinde, koçluk ve eğitmenlik yapan Arzu Demirel, Erickson Coaching College’dan Eğiticinin Eğitimi (Train the Trainer), Profesyonel Koçluk ve NLP Master Sertifikasına sahiptir. Bununla birlikte, organizasyonlarda Yüksek Performanslı Takım Koçluğu ve Bireysel Koçluk Eğitimlerini yine Erickson Coaching College’ta tamamlamıştır. 1995 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Kimya Bölümünden mezun olduktan sonra Temel Biyokimya dalında yüksek lisansını tamamlarken aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak 2000 yılına kadar akademik çalışmalarını sürdürdü. İlaç sektörüne ilk olarak 2001 yılında Tıbbi Satış Temsilcisi olarak Abbott firmasında adım attı. Aynı firmada pazarlama ve eğitim departmanında çalışmalarını sürdürdü. 13 yılık deneyiminde hem temel farma hem de spesifik farma ürünleri pazarında tecrübe edinme imkanı sağlamıştır. Son 4 yıldır hem ilaç hem de ilaç dışı sektörlerde Satış Teknikleri, Kilit Müşteri Yönetimi, Satış Ziyaretinde İçgörü Anlama, İletişim, Matriks Organizasyonlarda Liderlik, İnovasyon Yönetimi alanında eğitim ve mentorluk hizmeti vermekte, Takım Koçluğu ve Yönetici Koçluğu yapmaktadır. 2014 yılından itibaren aktif olarak Karete Do dövüş sanatı ilgilenmekte ve 1. Dan siyah kuşak sahibidir.
Ayşegül AKŞAK
ActionCOACH Türkiye ve Engage&Grow Türkiye Master Lisansör
Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Henüz 21 yaşındayken kendi Turizm Acentesini kurdu.
Mezuniyetin ardından, Akbank’ta Bireysel Bankacılık Pazarlama departmanında görev aldı. Müşteri ihtiyacını duyma, analiz etme, ürün geliştirme, sistem oluşturma, marka, pazarlama iletişimi, müşteri memnuniyeti, hedef, kampanya yani Ürün Geliştirme ve Pazarlamaya dair her alanda deneyim kazandı.
Kariyerine Deutsche Bank ve HSBC Bank’ta 2 yıl daha devam ettikten sonra, tüm biriktirdikleri ile başka faydalar sağlamak amacıyla yolunu KOÇLUĞA çevirdi.
Bugün, iki ortağı ile birlikte, Dünyanın 1 numaralı İşletme ve Yönetici Koçluğu firması olan ActionCOACH’un Türkiye Temsilcisi olarak, her işletmenin bir işletme koçu ile çalışması için ActionCOACH lar yetiştiriyor.
Ayşegül Akşak, işletmelerin yeniden yapılanma ve büyüme süreçlerinde onlara eşlik ederek hayallerine ulaşmalarına yardım etmenin, onların da sürekli öğrenmelerine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor.

27 June 2018 Wednesday 19:00

27 June 2018 Wednesday 22:00


Joint Idea, KANYON, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Stage-Co Masters
Stage-Co Masters

We hold events, organize trainings and bring together likeminds to learn together, grow together. Follow us to attend the coolest events in startups, innovation, technology and entrepreneurship in Turkiye www.stage-co.com