26 June 2018 - Tuesday

Beyaz Yakadan Girişimciliğe - IBS Talks

İstanbul, Kağıthane
Beyaz Yakadan Girişimciliğe - IBS Talks

Event Details

Beyaz Yakadan Girişimciliğe

- Sohbet -

IBS Talks ve Stage-Co işbirliği ile gerçekleşecek bu sohbet toplantısında, özellikle kurumsal hayattan girişimciliğe geçmeyi, kendi işini yapmayı planlayan kişilerin bir yol haritası çizmeleri için yol gösterici ipuçları paylaşılacaktır. Sohbetin içeriğinde, Türkiye girişimcilik ve startup ekosistemi hakkında genel bilgilere ek olarak, kurumsal yaşam ve kendi işini yapmanın nasıl farklılıklar içerdiğine değinilecek, bu sürecin nasıl kolaylaştırılabileceğine dair fikir alışverişi sohbetin ana eksenini oluşturacaktır.

Eğer kendi işinizi yapmak için doğru zaman ve koşulların oluştuğunu düşünüyor, ancak o son adımı atmakta tereddüt yaşıyorsanız, bu toplantımıza katılarak, açık bir diyalog ortamında, girişimciliğin kendiniz için uygun olup olmadığını değerlendirme şansı bulabilir, kafanızdaki soru işaretlerini dile getirip, kendi yol haritanızı netleştirebilirsiniz.

Neşen Yücel'in her ay gerçekleştirdiği panelleri Kurumsaldan Sonra Hayat Var mı? ve Stage-Co tarafından düzenlenen 100'ün üzerindeki girişimcilik etkinliğinde edindiği birikimin yanısıra, kendi uzun kurumsal yaşam tecrübesi, bu bilgilendirici sohbet toplantısının altyapısını oluşturdu.

Neşen Yücel Hakkında:

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Çeviri Bilim mezunu olan Neşen Yücel, MBA Derecesini Amerika'da University of West Georgia'da tamamladı. 1996 yılında Yapı Kredi Bankasında başladığı bankacılık kariyerini 2012'ye dek Pamukbank ve ardından Akbank'ta pazarlama, ürün yönetimi ve pazarlama iletişimi yöneticiliği yaparak sürdürdü. 2012'de kendi girişimi olan Minerva Pazarlama Tasarımı ve Danışmanlığı'nı, 2013'te ise eşi Patrick Bosteels ile birlikte Türkiye'nin önde gelen startup platformu Stage-Co'yu kurarak, çalışmalarını girişimcilik, inovasyon, startuplar ve sosyal etki yaratma eksenine oturttu. Stage-Co ile startuplar ve kurumiçi girişimciliğe dönük projeler yaparken, 2013 yılında, çocukların yazılım dünyasına adım atmasını ve ücretsiz programlama eğitimi almasını destekleyen gönüllülük ağı olan CoderDojo Türkiye'yi başlattı ve Türkiye'de bu landa bir öncü ve fikir lideri oldu. Neşen Yücel halen kurucusu oldu Yeni Yetenek Kooperatifive Yönetim Kurulunda olduğu BizBizze - Kadınlar için Fikir Destek Derneği ile girişimcilik konusundaki çalışmalarını her yaşa dönük olarak sosyal sorumluluk kapsamında da gerçekleştirmektedir.

Neşen Yücel TedX konuşması için tıklayınız

26 June 2018 Tuesday 19:00

26 June 2018 Tuesday 21:00


Habita, Sanayi Mah. Ulubaş Cad. No: 23, Kağıthane, İstanbul


View Map

Event Promoter

Stage-Co Masters
Stage-Co Masters

We hold events, organize trainings and bring together likeminds to learn together, grow together. Follow us to attend the coolest events in startups, innovation, technology and entrepreneurship in Turkiye www.stage-co.com