05 May 2018 - Saturday

Zeynep Öykü - Barok Arp (Heybeliada)

İstanbul, Adalar
Zeynep Öykü - Barok Arp (Heybeliada)

Event Details

Ünlü arpist Zeynep Öykü, barok müzik ile bestecilerin hayat öykülerini birleştirerek, bizleri yüzlerce yıl önceye götürüyor, müzikleri yaşayarak dinlememizi sağlıyor. Zeynep Öykü, Bach, Handel, Scarlatti ve Purcell gibi barok dönemin büyük bestecilerinin eserlerine solo arp ile hayat verirken, konuk sanatçı soprano Binnaz Tüter, bu bestecilerden arialarını seslendirecek.

-----------------------------------------------------------
Zeynep Öykü Kimdir? 

Zeynep Öykü, arpa geleneksel yollarla başlamamış, arpa olan tutkusunun peşinde dünyayı gezerek tüm dünyadan farklı arp tekniklerini harmanlamış bir arpisttir. 

Tek bir disipline bağlı kalmadan, Irlanda'da kelt arpistlerinin tekniklerini incelemiş, klasik arp okulunun en büyük isimleri olan Fransa’da Isabelle Perrin, Emmanuel Ceysson, Marie Pierre Langlamet, Hollanda’da Erika Waardenburg, Ernestine Stoop, Saskia Kingma ve caz arpisti Rosetty de Ruiter, Amerika'da doğaçlama müzik ustası Susan Allen ile çalışmıştır. 

Bir müzisyen olarak bağımsız olmayı amaçlayan Zeynep Öykü, arp çalışmaları dışında Middlesex University'den Ses Mühendisliği alanında B.Sc diploması almış ve halen Berkelee'den bestecilik eğitimi almaktadır. 


www.zeynepoyku.com
facebook.com/zeynepoykuharp
youtube.com/zeynepoyku

05 May 2018 Saturday 17:00

05 May 2018 Saturday 18:30


Heybeliada Ruhban Okulu, Heybeliada Mahallesi, Adalar, 34973 Adalar/İstanbul, Adalar, İstanbul


View Map

Event Promoter