07 April 2018 - Saturday

Zeynep Öykü - Barok Arp (Ankara)

Ankara, Altındağ
Zeynep Öykü - Barok Arp (Ankara)

Event Details

Barok arp yeniden Ankara'da.

Zeynep Öykü, bir sene önceki yoğun ilgiden sonra tekrar Ankara'ya geliyor. Barok dönem arp ve klavsen eserlerini solo arp ile yorumlayan Zeynep Öykü, aynı zamanda dönemin müziği ve bestecileriyle iligli hikayeler anlatıyor. Bu konserde konuk olarak, soprano Binnaz Tüter, Zeynep Öykü'ye eşlik edecek, Vivaldi, Handel ve Purcell'e ait barok arialar seslendirecek.


-----------------------------------------------------------
Zeynep Öykü Kimdir? 

Zeynep Öykü, arpa geleneksel yollarla başlamamış, arpa olan tutkusunun peşinde dünyayı gezerek tüm dünyadan farklı arp tekniklerini harmanlamış bir arpisttir. 

Tek bir disipline bağlı kalmadan, Irlanda'da kelt arpistlerinin tekniklerini incelemiş, klasik arp okulunun en büyük isimleri olan Fransa’da Isabelle Perrin, Emmanuel Ceysson, Marie Pierre Langlamet, Hollanda’da Erika Waardenburg, Ernestine Stoop, Saskia Kingma ve caz arpisti Rosetty de Ruiter, Amerika'da doğaçlama müzik ustası Susan Allen ile çalışmıştır. Özellikle erken dönem müzikle ilgilenmektedir.

Bir müzisyen olarak bağımsız olmayı amaçlayan Zeynep Öykü, 12 yıllık arp çalışmaları dışında Middlesex University'den Ses Mühendisliği alanında B.Sc diploması almış ve halen Berkelee'den bestecilik eğitimi almaktadır. 

www.zeynepoyku.com
facebook.com/zeynepoykuharp
youtube.com/zeynepoyku

07 April 2018 Saturday 20:00

07 April 2018 Saturday 21:30


Tiyatro Tempo, GAZI MUSTAFA KEMAL BULVARI 114/ C MALTEPE / ANKARA, Altındağ, Ankara


View Map

Event Promoter