16 December 2017 - Saturday

Dijital Çağda Pazarlama ve Marka Yönetimi Eğitimi

İstanbul, Şişli
Dijital Çağda Pazarlama ve Marka Yönetimi Eğitimi

Event Details

Dijital Çağda Pazarlama ve Marka Yönetimi


Markalar, Teknoloji ve Dijital Çağ..Hayaliniz kendi fikrinizi markalaştırmak ve ya mevcut markanızı değişime uyarlamak olabilir.

Günümüz tüketicisinin ihtiyaçlarının ve tercihlerinin hızlı değiştiği bir dönemdeyiz. Hem piyasada bulunan hem de yeni çıkacak ürün ve hizmetlerin bu değişim dinamiklerini baz alması, tüketiciyi iyi tanıması, proaktif çözüm sunabilme ve bu çözümleri doğru hedef kitle ile buluşturabilme konusunda doğru teknikleri kullanabilmesi sürdürülebilir ticari performans için oldukça büyük önem taşımaktadır. Pazarlama ve marka yönetiminin birbiri ile etkileşim halindeki yapısı, başarılı bir yönetim için her iki alanda da belli seviyede bilgiye sahip olunmasını gerektirmektedir. Eğitimimizde bu konulara dair hem teorik bilgiler hem de önde gelen başarılı markalara dair örnekler yer almaktadır. Eğitim uygulamalı olarak sıfırdan bir markanın uygulamalı olarak yaratılması/ mevcut markalar icin revizyonlar ve pazarlama sürecinin kurgulanmasını kapsamaktadır. 

Eğitim sonunda katılım sertifikası verilecektir.


Eğitimin İçeriği
Dijital Çağda Pazarlama ve Marka Yönetimi
Pazarlamada İkna Yöntemleri
Müşterinin Sesi ve İçgörü Analizi
Doğru Hedef Kitle İle Buluşmak: Pazar ve Tüketici Analizleri
Segmentasyon ve Hedef Pazar Seçimi
Dijital Pazarlamada Yöntem ve Araçlar
Pazarlama ve Marka Yönetimi Stratejisinin Oluşturulması
Marka Kimliği ve Konumlandırma
Pazarlama Planı Hazırlanması
Müşteri Deneyimi, Kampanya ve Reklam Stratejileri
Pazarlama ve Marka Yönetiminde Başarı Kriterleri
Müşteri Sadakati ve Memnuniyeti Süreçleri
Markalar ve Sosyal Sorumluluk Projeleri
İtibar Yönetimi ve İletişim

Eğitimin Sağlayacağı Faydalar
Yeni ürün ve hizmetlere dair marka geliştirme aşamaları nelerdir?
Müşteri /Tüketici ihtiyaçları nasıl analiz edilir?
Ürün ve hizmetlere uygun hedef kitle/pazar nasıl belirlenir?
Bir markanın pazarlama süreçleri nelerdir?
Pazarlama ve Marka Yönetiminde uygulaman güncel trendler nelerdir?
Doğru pazarlama karması ve pazarlama planı nasıl oluşturulur?
Müşteri memnuniyeti ve marka sadakati yaratmak için hangi bileşenler olmazsa olmazdır?
Sorularına dair bilgi sahibi olacaksınız.

Kimler Katılmalı
Girişimci adayları, Girişimciler, Pazarlama, Marka Yönetimi, Satış, Ürün Yönetimi alanında çalışan veya kariyer planlayan profesyoneller

Eğitmen Hakkında
Ecehan Ersöz, Yönetim Danışmanı, MSc, MBA, Phd. Cand.


HANERSMAN Yönetim Danışmanlığı Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri kurucusu Ecehan Ersöz, Karşıyaka İzmir doğumludur. Orta ve Lise eğitimini İzmir Buca Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimine İstanbul’da devam etmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği lisans eğitimi sonrasında 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında yapay zeka, uzman sistemler, yapay sinir ağları, bulanık mantık konularında dersler almıştır. 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programını tamamlamıştır. Eğitim sırasında strateji, finans, pazarlama, tüketici davranışları, satış yönetimi, dağıtım kanalı yönetimi, marka yönetimi, operasyon yönetimi ve proje yönetimi konularında dersler almıştır.  Halen ITU’de İşletme Doktorası’na devam etmektedir. Eğitim hayatı ile eş zamanlı olarak Vitel, Vestel, Kale Kilit, Colgate Palmolive, Şişecam ve Adil Işık gibi firmalarda satış/pazarlama/marka yönetimi, pazar/tüketici araştırmaları, strateji geliştirme, mühendislik, kalite /süreç iyileştirme, proje yönetimi, ürün tasarımı, konularında tecrübe kazanmıştır. Profesyonel hayatta bir çok eğitim ve seminere katılmıştır.

Çalışma hayatının yanında farklı sivil toplum kuruluşlarında görev alan Ecehan Ersöz, GYİAD (Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği), TUAD (Türkiye Araştırmacılar Derneği), KALDER (Kalite Derneği), TKYD (Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği), TBD (Türkiye Bilişim Derneği), TEID (Etik ve İtibar Derneği), YDD (Yönetim Danışmanları Derneği) ve JCI (Juniour Chamber International) üyesidir. Profesyonel iş hayatının yanında kişisel gelişime önem veren Ecehan Ersöz, yelken, fotoğrafçılık, yağlı boya tablo, film yapımı konuları ile ilgilenmekte aynı zamanda ürün tasarım çalışmalarında da bulunmaktadır. ITU İşletme bölümünde Doktora çalışmasına devam etmektedir.

16 December 2017 Saturday 10:00

16 December 2017 Saturday 17:30


Hanersman Yönetim Danışmanlığı, Rumeli Caddesi Nur Apt. No:35 Kat:5 Daire:9 Nişantaşı-İSTANBUL, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
HANERSMAN Yönetim Danışmanlığı Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri Ltd. Şti

HANERSMAN Yönetim Danışmanlığı Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri Ltd Şti uzun yıllar boyunca farklı sektörlerde mühendislik, süreç iyileştirme, proje yönetimi, pazarlama ve marka yönetimi, strateji geliştirme ve planlama, pazar, rekabet ve tüketici araştırmaları alanlarında kazanılan tecrübelerin çerçevesinde kurulmuştur. Dijital Dönüşüm ve Yeni Teknolojiler Müşteri Deneyimi Yönetimi ve Tasarımı Girişimci ve Yaratıcı Düşünce Dijital Pazarlama Motivasyon ve Marka Geliştirme konularında eğitim, seminer, workshoplar düzenlenmekte ve danışmanlık verilmektedir. Gelişim süreçlerinin hem firmalar hem de bireyler için en uygulanabilir seviyede gerçekleşmesi için düzenlenen seminer ve eğitimler de hizmetlerimiz kapsamındadır.