19 October 2017 - Thursday

Harry Potter'ın Sihirli Dünyasından 3 Farklı Etkinlik

İstanbul
Harry Potter'ın Sihirli Dünyasından 3 Farklı Etkinlik

Event Details

Genel Bilgi

Harry Potter, İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap hâlinde yazılan fantastik roman serisi ve bu kitaplardan uyarlanan film serisidir. Erişilmesi güç bir çok rekora imza atmıştır. "Dünyanın En Hızlı Satılan Romanı" ve "Dünyanın En Çok Satılan Çocuk Romanı" ünvanını almıştır. Kitap serisi her yaştan okurun ilgisini çekmiştir. Orjinal seri 7 kitaptan oluşmaktadır ve J.K Rowling yazmıştır. Seriye ek olarak, iki Harry Potter ders kitabı ile Ozan Beedle'ın Hikayeleri satışa sunulmuştur. Rowling tarafından kurgulanan ve Jack Thorne tarafından yazılan Harry Potter ve Lanetli Çocuk, 30 Temmuz 2016'da Londra'da tiyatro oyunu olarak sahneleyenmeye başlamış, sahne metni de kitaplaştırılarak yayımlanmıştır.

Etkinlik Hakkında Genel Bilgi

Atölye Noktası ilk olarak 24 Kasım 2016 tarihinde Harry Potter kurgusal evreninde geçen Harry Potter seven ve fanları olan kitleler için bir etkinlik düzenlemiştir. İlk etkinlik Harry Potter'ın Sihirli Dünyasından Seçmen Şapkadır.

Seçmen Şapka: Hogwarts'ın kuruluşundan itibaren, yeni öğrencileri, yetenek ve becerilerine göre bölümlere ayıran sihirli ve oldukça eski görünümlü bir şapkadır. Okulun dört kurucusunu temsilen, özellikleri farklı dört ana binası vardır; Aslen Godric Gryffindor'a ait olan Seçmen şapka okulun ilk günü düzenlenen bir törende o yıla özel şarkısını okur ve yeni başlayan tüm öğrencilerin kafasına konulur. Şapkanın şarkısı her törende değişir. Zihinbend ile öğrencileri değerlendirdikten sonra ait oldukları binayı yüksek sesle söyler, bu değerlendirme yalnızca bir kez yapılır.

Atölye Noktasının ilk Harry Potter koseptli etkinliğinde Harry Potter sevenler olarak Taksim'de barda, Arsen Lüpende şöminemiz eşliğinde toplandık. Seçmen Şapka konuşarak gelen konuklarımızı 4 ana binaya ayırdı. Her binaya takım kaptanları eşlik ederek takımlarının görevlerini açıkladı. Takımlar için özel olan gizli görevler kimi zaman takımları diğer takımlarla kaynaştırdı kimi zaman eğlenceli bir rakip yaptı. Ayrıca Arsen Lüpen'e Barın ortasına küçük bir Quidditch kurduk, Bar-Quidditch dediğimiz bu eğlencede konuklarımız gece boyunca eğlendiler. Gecenin sonunda 1 takım daha doğrusu 1 bina Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff, Ravenclaw şampiyon olacaktı. Katılımcılarımız Bina olarak hediyeler kazandığı gibi bireysel olarakta hediyelerin sahibi oldular. İlk oyunumuzda, tiyatro biletleri, Mürver Asaya, Harry Potter Mücevherleri, Ücretsiz içecektler, Harry Potter Kitaplarına kadar birçok hediye dağıttık.

Büyük ilgi gören Harry Potter konseptli etkinliğimiz 30 Mart 2017, 3 Büyücü Turnuvası ve Seçmen Şapka XL olarak devam etti. Yeni bir konsept olan 3 Büyücü Turnuvası Harry Potter Kurgusal evreninde 4. Kitabı ele alırken Seçmen Şapka XL etkinliğimiz bir önceki Şeçmen Şapka etkinliğinin daha gelişmiş bir versiyonuydu.

3 Büyücü Turnuvası: Harry Potter kurgusal evreninde Hogwarts, Durmstrang ve Beauxbatons  büyücü okulları arasındaki ünlü bir yarışmadır. Okullardaki büyücüler sihirli bir obje olan Ateş Kadehi tarafından seçilir.

Bu etkinliğimizde özel tasarım el yapımı mumlar Bar'ın tavanına misinalarla asıldı bu sayede barda uçan mum efekti oluştu. Ayrıca barın sahnesine Ateş Kadehi kuruldu konuklar ellerindeki özel kağıtları isimlerini yazarak ateş kadehine attılar. (Özel kağıtlar ateş anında bir anda yok olan yanmayan kağıtlardır.) Gecenin sonunda 3 okuldan biri ve Ateş Kadehinin seçtiği takım kaptanıyla birlikte gecenin şampiyonu oldu ve bizden özel hediyeler kazandılar.

Bu yıl istekler üzerine daha iyi şekilde oyunlarımızı geliştirerek ön satış ve kombin satışına sunduk. Sizlere 3 Adet Harry Potter Konseptli Bar Oyunu sunuyoruz. Oyunlarımızda bir birinden güzel Harry Potter sevenlerle tanışıp gecenin atmosferini ve oyunun keyfini yaşayacaksınız. Size daha iyi bir oyun sunabilmek için destek ve erken rezervasyonlarınızı bekliyoruz.

Avantaj Sağlayan Oyun Aksesuarları

Avantaj Sağlayan Oyun Aksesuarları oyun sırasında size ve takımınıza ekstra olarak avantaj sağlar gecenin sonunda sizi ve takımınızı şampiyonluğa bir adım daha yaklaştırır, ayrıca oyunu çok daha eğlenceli kılar. Aşağıdaki listedeki geçen aksesuarlardan sadece 1 tanesi seçebilirsiniz. Aksesuar seçiminizi oyuna başlamadan bizden temin edebilirsiniz. Her aksesuar'ın yanında siz ve takımınız için ayrıca özel avantaj sağlayan ekstra 3 adet oyun kartıda verilecektir.

Felix Felicis İksir Şişesi: Oyun boyunca size şans sağlar Sınıf Kaptanları size daha iyi davranır daha çok ayrıcalık tanır. Daha Fazla kart kazanırsınız, sınıfınız ve kendiniz için ekstra haklar tanılır.

Gringotts Paraları: Oyun içi alışveriş yapmanızı sağlar, Sınıf Kaptanlarından ekstra kartlar ve ekstra oyun görevleri satın alabilirsiniz, sınıfınız ve kendiniz için ekstra puan kazanmanıza olanak tanır.

Ölüm Yiyen Mühürü: Bir Ölüm yiyen geçici dövmesidir oyun başlamadan kolunuza yapılır. Bu ölüm yiyen işareti direk olarak Seçmen Şapka Seromonisinde sizin Slytherin sınıfına seçilmenizi sağlar, işini şansa bırakmayan oyuncular için gece boyunca yaptığınız hileler ile takımınıza ve kendinize puan kazandırırsınız.

19 October 2017 Thursday 19:30

19 October 2017 Thursday 23:30


Arsen Lüpen, Mis Sok. No:15 kat:4, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

Comments