15 February 2017 - Wednesday

Etkili İletişim ve Farkındalık Eğitimi (Sertifikalı)

İstanbul
Etkili İletişim ve Farkındalık Eğitimi (Sertifikalı)

Event Details

AMAÇ
Uyku dışında zamanımızın büyük bir bölümü diğer insanlarla iletişim halinde geçmektedir. İnsanlarla yanlış iletişim kurma iş hayatında, sosyal hayatta ve aile hayatında problemlere sebep olurken doğru iletişim daha başarılı ve daha mutlu bir hayatın kapılarını açan bir anahtar olacaktır. Bilinçli olarak bir şeyleri değiştirmek isteriz; örneğin kaygılanmamak, toplum önünde daha rahat olmak, sınavda heyecanlanmamak, korkularımızdan, fobilerimizden, alışkanlıklarımızdan sıyrılmak isteriz. Fakat bunu yapacak yeterli gücü bulamadığımızı, buna bir şeylerin engel olduğunu, sorunu aşamadığımızı fark ederiz. İç dünyamızda, istediğimiz sonuçları oluşturacak bir bakış açısını geliştirince, dış dünyamız da anlam kazanır, dengeye oturur. Denge, farkındalığın oluştuğu noktadadır. Bilinç ve bilinçaltı dengesini iç dünyamızda kurarken; dış dünyada daha güçlü, olumlu ve yeterli olmamızı sağlar. İçerde bir şeyleri değiştirdiğimizde, dışarıda pek çok şey değişecektir. 

Bu eğitim ile katılımcıların; etkili iletişim tekniklerini öğrenmelerini, farkındalık kazanmalarını bu sayede iş hayatının ve günlük hayatın stresinden kurtulmalarını, sağlıklı bir şekilde hedef belirlemelerini, başarılı ve mutlu bir hayata kavuşmaları için gerekli motivasyonu kazanmalarını amaçlıyoruz.

EĞİTİM İÇERİĞİ

 • İletişim Nedir?
 • İletişim Çeşitleri
 • İletişim Süreci
 • İletişimde Uyum ve Ahenk
 • Sözsüz İletişim
 • Beden Dilinin Etkin Kullanımı
 • İletişim Tarzımız
 • İletişim Engelleri ve Aşma Yolları
 • Farkındalık Nedir, Nasıl Kazanılır?
 • Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü
 • Bilinçli Beyin ve Bilinçaltı ilişkisi
 • Kazan-Kazan İlkesi
 • Yanlış Dinleme
 • Etkin Dinleme
 • Soru Sorma İlkeleri
 • Karar Alma Teknikleri
 • 3 Sandalye Metodu
 • Eleştiride Sandviç Metodu
 • Farklı İnsan Kişilikleri ve Özellikleri
 • Kişilik Tiplerine Göre İletişim
 • Zihinde Canlandırma Tekniği

EĞİTİMCİ

CEM ÖZÜAK / Yazar & Okan Üniversitesi, Öğretim Görevlisi

Cem Özüak 1978 yılında İstanbul'da doğdu. Kartal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü mezunu olan Cem Özüak, üniversite hayatında sırasıyla 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölümü ve 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı Kişiler Arası İletişim Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisans tezi, "Kitle İletişim Araçlarıyla Propaganda Teknikleri" dir. Şu anda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. Neoglance Eğitim Derneği'nden Yaşam Koçluğu ve Öğrenci Koçluğu eğitimleri almıştır. Eğiticinin eğitimleri de dahil olmak üzere pek çok kurumdan çeşitli eğitimler almıştır ve almaktadır. 

İş hayatına Yaşar Holding'te pazarlama uzmanı olarak başladı. Ardından Türkiye İş Bankası'na girdi ve orada sekiz yıl boyunca Çağrı merkezinden nakit yönetimine kadar geniş bir skalada bankacılık tecrübesi edindi. İletişim ve yönetim bilimleri alanındaki çalışmaları bankacılığın önüne geçince müşteri ilişkileri yöneticisiyken bankadan ayrılarak eğitim ve danışmanlık alanında çalışmaya başladı.

2010 yılından beri İndigo Dergisi'nde yönetim kurulu üyeliği ve yazarlık yapmaktadır. İletişim ve farkındalık alanlarında yazıları yayınlanmaktadır. İndigo Dergisi, 2014 Altın Örümcek Web Ödülleri'nde halkın favorisi seçilmiştir. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı departmanlarda satış, mağazacılık, çağrı merkezi ve insan kaynakları alanlarında "uzman eğitmen" unvanıyla dersler verdi. Ayrıca Vodafone – İşkur ortaklı bir insan kaynakları projesinin Türkiye yöneticiliğini yaptı. Bu projede Vodafone'un ihtiyaç duyduğu kurumsal satış kanalı müşteri temsilcilerinin seçilmesi, eğitimlerinin verilmesi ve ardından işe yerleştirilmelerini sağlayan tüm süreci başarıyla yönetti. 

Kurumlara yönetim, insan kaynakları, pazarlama ve kurumsal iletişim alanlarında danışmanlık hizmeti sunmanın yanı sıra özel olarak tasarladığı "İkna Mühendisliği", "Siyaset Koçluğu" ve "İkna Koçluğu" eğitimlerini kurumların çeşitli departmanlarına ve açık eğitimlerde bireylere vermektedir. Pazarlama iletişimi, insan kaynakları, çağrı merkezi, subliminal mesajlar, siyasal iletişim, kişiler arası iletişim, NLP, ikna mühendisliği ve algı yönetimi, satış mühendisliği, yaratıcı düşünme ve problem çözme, motivasyon, satış yönetimi, CRM, eğiticinin eğitimi, beden dili, sözel iletişim, telefonda iletişim, sunum teknikleri, CV hazırlama ve mülakat teknikleri, takım çalışması, stres ve öfke yönetimi konularında bireysel ve kurumsal eğitimler vermektedir.

İlk kitabı olan "Metropol Dervişi" satışta!

15 February 2017 Wednesday 18:45

15 February 2017 Wednesday 21:45


indensehr, içerenköy mah. eski üsküdar yolu cad. bikeç apt. no:4 d:5 ataşehir/istanbul, Ataşehir, İstanbul


View Map

Event Promoter

İndense Eğitim ve Dış Kaynak Hizmetleri Ltd. Şti.
İndense Eğitim ve Dış Kaynak Hizmetleri Ltd. Şti. Questions For Organizer?

Indense sunduğu eğitim programları ile uluslararası son gelişmeler, saha araştırmaları, birebir deneyim, organizasyonların ihtiyaçlarını baz alarak gelişim ve bilgi güncellemesini hedefler. Kurumsal Eğitimler ile organizasyonla ilgili sorunlar işaret edilir, müşterinin durumuna göre özel workshoplar ve uygulamalar düzenlenir, organizasyonun eğitimlerden maksimum verim sağlaması için en uygun katılımcılar seçilir, program boyunca takım ruhu yaratılır ve güçlendirilir.

Comments