09 March 2016 - Wednesday

Gastro-Musical Xperience: #Rakı

Kütahya
Gastro-Musical Xperience: #Rakı

Event Details

Rakı masasını ayağa kaldırdık. Aydın Boysan bize yine çok kızacak! 

Gastronomika şeflerinin marifetli ellerinden 5 farklı rakı kokteyli Delito, Kanlı Nigar, Çengel, Tuzlu ve Aslancık, 9 Mart akşamı Cihangir minimüzikhol'de!

Turkish Edits, dilimize pelesenk olmuş şarkıları editleyerek oluşturduğu setler ile geceyi hareketlendiriyor. Aksak ve Discolog, gece 02:00'ye kadar, editlenmiş Türkçe şarkılar çalıyor. Merak edenlere: https://soundcloud.com/turkishedits

Rakının kokteyli olur ama rakı mezesiz olmaz diye Gastronomika'nın Anadolu'sundan leziz mezeler, gece boyunca şeflerin elinden servis edilecek.

Tadım menüsü:
-Başlangıç: 
Sotelenmiş Ayva ve Tulum Peyniri
-Meze:
Çıtır Salatalık, Kuru Van Cacığı, Adaçayı Sos ile
-Ara Sıcak:
Biberli Çıtır Ekmek Üzerine 7 Baharatlı Yaprak Ciğer, Sumaklı Soğan Ketçabı ile
-Balık:
Rokalı Balık Bükme
-Tatlı:
Izgaralanmış Kuru İncir, Ezine Peynir Kreması ve Buğday Krakeri ile

Tadımlarımız 21:00-24:00 arasında servis edilecektir. Müzik ve kokteyl satışları ise 02:00'ye kadar devam edecektir.

Menü içeriğinde bulunan herhangi bir ürüne intöleransınız var ise tatmadan önce mutlaka şeflerimize danışınız.

O zaman rakı, o zaman tat, o zaman dans...

09 March 2016 Wednesday 21:00

10 March 2016 Thursday 02:00


MiniMüzikhol, Sıraselviler Cad. Soğancı Sok. Cihangir Palas Apt. No:3/1 Cihangir, Beyoğlu, Kütahya


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Gastronomika Questions For Organizer?

Yaratıcı Fikirler Enstitüsü, köklü Anadolu mutfak kültürünü transdisiplinler bir model ile inceliyor, Anadolu mutfağını modern insanın hayatına uyarlamak için araştırmalarda ve üretimlerde bulunuyor. Gastronomika, bugün önemli mutfak hareketlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Garanti Bankası'nın kültür-sanat kurumu SALT Beyoğlu'nun ev sahipliğinde 2013'ten 2015'e araştırma mutfağında çalışmalarını sürdüren Gastronomika, bugüne kadar düzenlediği etkinliklerde yerli-yabancı onbinlerce insanı ağırladı. Anadolu mutfak kültürünün arşivlenerek kamuya açık bir veritabanı yaratılması, yeni nesillerin mutfağı sahiplenerek üretime devam etmesi ve Anadolu mutfağının küresel anlamda bir marka değerine sahip olması için mutfak, tasarım ve araştırma başlıklarında sürdürülen projede şefler, mutfak profesyonelleri, ürün tasarımcıları, tarih-coğrafya-antropoloji gibi birçok disiplinden araştırmacı yer alıyor. Kamu programları, etkinlikler ve araştırma ekipleriyle Gastronomika, özverili bir çalışmayla mutfak kültürü üzerinden Anadolu'nun dünya ile olan bağını kuruyor. Gastronomika soruyor: Höşmerim de cheesecake kadar 'cool' olur mu?