22 November 2015 - Sunday

ZEN - Ortaköy Rotaract

İstanbul, Beyoğlu
ZEN - Ortaköy Rotaract

Event Details

Ortaköy Rotaract Kulübü olarak 22 Kasım saat 21:00 de gerçekleştireceğimiz ve gelirini kadınlara yönelik faaliyet gösteren bir kurumla birlikte sosyal sorumluluk projesine aktaracagimiz tiyatro oyunumuzun ayrintilarini sizlerle paylasmak istiyorum:

Tek kisilik bir gosteri olan ZEN isimli tiyatro oyunumuz hakkindaki bilgiyi performansi gercektirecek Sayin tiyatrocu arkadasimiz Seda Cakmaksoy'un agzindan sizlere iletiyorum:

"Ben Seda. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü mezunuyum. Zen oyununda ben oynuyorum. Oyun; tek kişilik bir kadın oyunu. Zeynep Kaçar'ın 5 farklı oyunundan benim yaptığım kolajdır. Oyunun yönetmeni Ayşenil Şamlıoğlu. Oyunda 5 farklı kadını oynuyorum. 5 farklı kadının hikayesi bir bütünlük içerisinde sunuluyor seyirciye. 

Oyunda; üzerinde ölüm deneyleri yapılmış, tacize uğramış, akıl hastanesine kapatılan bir kadın var. Babası tarafından diri diri toprağa gömülmüş bir kız çocuğu var. Ferhat ile Şirin'in hikayesi kadın gözüyle Şirin'in ağzından anlatılıyor. Doğu'da bir aşiret içerinde hayat sürdüren evlatlarını aşiret kurallarına kurban etmiş bir kadının hikayesi var. Son olarak kendi ayakları üzerinde duran, metropol yaşamı süren tecavüze uğramış bir kadının hikayesi anlatılıyor. Oyundaki iki hikaye gerçek hayattan oyunlaştırılmıştır."

Oyunumuz Tiyatro İS (İnsan Sesi) bünyesinde, Tiyatro İS Prodüksiyonu olarak sahnelenecek olup Sahne Aznavur'da oynanacaktir. Sahne Aznavur; İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Aznavur Pasajın'nın 8. katında bulunmaktadır ve saat 21:00'de oynanacaktir. 

Bilet ucreti 45 TL'dir.

22 November 2015 Sunday 21:00

22 November 2015 Sunday 22:40


sahneAznavur, İstiklal caddesi Aznavur Pasajı Kat:8, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

ZEN - Ortaköy Rotaract
ZEN - Ortaköy Rotaract

Ortakoy Rotaract Kulubu olarak 22 Kasım saat 21:00 de Aznavur Pasaji'nda gerceklestirecegimiz ve gelirini yapacagimiz bir sosyal sorumluluk projesine aktaracagimiz tiyatro oyunumuzun ayrintilarini sizlerle paylasmak istiyorum: Tek kisilik bir gosteri olan ZEN isimli tiyatro oyunumuz hakkindaki bilgiyi performansi gercestirecek Sayin tiyatrocu arkadasimiz Seda Cakmaksoy'un agzindan sizlere iletiyorum: "Ben Seda. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü mezunuyum. Zen oyununda ben oynuyorum. Oyun; tek kişilik bir kadın oyunu. Zeynep Kaçar'ın 5 farklı oyunundan benim yaptığım kolajdır. Oyunun yönetmeni Ayşenil Şamlıoğlu. Oyunda 5 farklı kadını oynuyorum. 5 farklı kadının hikayesi bir bütünlük içerisinde sunuluyor seyirciye. Oyunda; üzerinde ölüm deneyleri yapılmış, tacize uğramış, akıl hastanesine kapatılan bir kadın var. Babası tarafından diri diri toprağa gömülmüş bir kız çocuğu var. Ferhat ile Şirin'in hikayesi kadın gözüyle Şirin'in ağzından anlatılıyor. Doğu'da bir aşiret içerinde hayat sürdüren evlatlarını aşiret kurallarına kurban etmiş bir kadının hikayesi var. Son olarak kendi ayakları üzerinde duran, metropol yaşamı süren tecavüze uğramış bir kadının hikayesi anlatılıyor. Oyundaki iki hikaye gerçek hayattan oyunlaştırılmıştır." Oyunumuz Tiyatro İS (İnsan Sesi) bünyesinde, Tiyatro İS Prodüksiyonu olarak sahnelenecek olup Sahne Aznavur'da oynanacaktir. Sahne Aznavur; İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Aznavur Pasajın'nın 8. katında bulunmaktadır ve saat 21:00'de oynanacaktir. Bilet ucreti 45 TL'dir. Teaser linki: https://www.youtube.com/watch?v=N8c4JabpBeQ