16 November 2015 - Monday

#GelecekBurada Konuşmaları #2

İstanbul, Üsküdar
#GelecekBurada Konuşmaları #2

Event Details

İlkini Ekim ayında yaptığımız #GelecekBurada konuşmalarının ikincisi 16 Kasım'da gerçekleşecek. Bu ayki konuğumuz NASA'dan astrofizikçi Umut Yıldız olacak. Konuşmamızın başlığını çok yakında açıklayacağız. 

3Dörtgen Akademi'nin #GelecekBurada ismiyle düzenlediği bu konuşmaya katılmak için 10 Kasım'dan itibaren buradan kayıt yaptırabilirsiniz. Oturmalı ve ayakta kontenjanımız ne yazık ki sınırlıdır. Ama üzülmeyin 3Dortgen Periscope hesabından canlı yayınlayacağız. :) 

Sorularınızı [email protected]'a gönderebilirsiniz.

Umut Yıldız Kimdir?

Memur bir ailenin çocuğu olarak 1980 yılında dünyaya gelen, Ankara Üniversitesi Astronomi Uzay Bilimleri Bölümü'nü bitirdikten sonra Hollanda’nın Groningen Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini, Leiden Üniversitesi’nde doktora yapan Ordulu astrofizikçi Umut Yıldız (35), iki yıl önce NASA’da çalışmaya başladı.
NASA’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan ve uzay çalışmalarını sürdüren Jet Propulsion Laboratory (JPL) bünyesinde görev yapan Umut Yıldız, aynı merkezin halen sürdürdüğü ‘Mars Projesi’nde veri bilimcisi olarak görev yapıyor. Burada görev yapan 5 bin kişilik personel içinden 4 Türk’ten sadece biri.

16 November 2015 Monday 18:30

20 November 2015 Friday 20:00


3Dörtgen, Alemdağ Caddesi No:58 Kısıklı, İstanbul, Üsküdar, İstanbul


View Map

Event Promoter

3Dörtgen
3Dörtgen

Üretmekten keyif alan herkesin dilediği gibi vakit geçirebileceği eğlenceli ve maker dostu bir alana sahip dünyanın ilk konsept 3 boyutlu yazıcı mağaza ve kafesiyiz. Burada 3 boyutlu baskı, tarama veya tasarım hizmeti alabilir, birbirinden farklı marka ve model ürünleri çalışırken inceleyebilir, takım arkadaşlarımızdan dilediğin bilgiyi alabilirsin.