18 October 2015 - Sunday

Sekülerleşme Paneli

İstanbul, Şişli
Sekülerleşme Paneli

Event Details

Sekülerleşiyor muyuz, "muhafazakâr"laşıyor mu? Devlet sekülerleşmemizi sağlayabilir mi ya da engelleyebilir mi? Yıllardır adı konulmadan sürdürülen bu tartışmaları uzman isimler ile masaya yatıracağımız "Din-Siyaset Ekseninde Sekülerleşme" başlıklı panelimize katılabilirsiniz. 

Panelistler:
Prof. Dr. Besim Dellaloğlu
Prof. Dr. Binnaz Toprak
Prof. Dr. Meyda Yeğenoğlu
Boris van der Ham
(Diğer panelistler duyurulacaktır.)

Konu Başlıkları:
Devlet eliyle sekülerleşme sağlanabilir mi ya da engellenebilir mi?
Son 13 yılda Türkiye toplumu sekülerleşti mi, “muhafazakâr”laştı mı?
Liberalleşme ve/veya kapitalistleşme ile sekülerleşme arasında bir neden sonuç ilişkisi var mıdır?
Sekülerleşme iktidarın birey karşısında gücünü sınırlar mı?

Etkinlik 18 Ekim 2015 Pazar günü, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde Liberal Gençlik Kongresi sabah oturumlarına paralel düzenlenecektir. Liberal Gençlik Kongresi sabah oturumlarına katılacaksanız, aynı anda bu etkinliğe katılamayacağınızı dikkate alınız.

18 October 2015 Sunday 09:00

18 October 2015 Sunday 14:00


Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Harbiye, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
3H Hareketi

3H Hareketi, ismini aldığı Hürriyet, Hukuk ve Hoşgörü değerlerinin toplumsal ve siyasal hayatımızda bilinçli bir şekilde yer edinmesi için çalışmalarını sürdüren, Türkiye'nin tek liberal gençlik hareketidir. 3H Hareketi üyeleri olarak bizi buluşturan ise ifade özgürlüğü, inanç ve inanmama özgürlüğü, ekonomik özgürlükler ve sınırlı devlet gibi, birlikte yaşamanın temel unsurlarına olan inancımız; yapıcı bakış açımız, siyasal tabulara olan mesafemiz ve daha adil, özgür ve müreffeh bir dünyanın mümkün olduğu hayalimiz doğrultusunda akademik ve güncel alanlarda ürettiğimiz çözümler. Özgürlükçü düşüncenin farklı akımlarından gençlerin kurduğu ve sürdürdüğü 3H Hareketi, 2006 yılından bu yana, tartışmaları, seminerleri, eylemleri ve kampanyaları ile Türkiye toplum ve siyasetinde cılız olan özgürlükçü sesi yükseltiyor.