,
06 October 2015 - Tuesday

Senaryo Atölyesi

İstanbul
Senaryo Atölyesi

Event Details

Fikir aşamasından proje sunumuna kadar bütün konuların anlatıldığı ve pratik uygulamalarının yapıldığı , atölyenin sonunda proje sunumunun gerçekleştiği atölye çalışması.

Senaryo resimlerle anlatılan hikâyedir. Senaryoda kelimeleri kullanarak hareketli, canlı ve dramatik, içinde karakterlerin ihtiyaçları ve çelişkilerin gösterildiği hareketli bir manzara resmi yapmış oluruz.

Bu derste bir fikrin konuya, konunun hikâyeye hikâyeden de senaryoya nasıl yazılacağı dünya ve Türk sinemasından da örnekler seyredilerek, analizleri yapılarak öğretilecektir. Öğrencilere verilen kısa senaryo yazma projeleriyle öğrendiklerini uygulamaya teşvik edileceklerdir.

3 Ay - haftada 2 gün - günde 3 saat.

Salı Perşembe günleri 19:30 - 22:30 arası

Detaylı bilgi için

http://www.istanbulfilmakademi.com/#!senaryo-atolyesi/c1no5

06 October 2015 Tuesday 19:30

istanbul film akademi, Meşrutiyet Mh., valikonağı cad. Şair Nigar Sk 8, Şişli, Turkey, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
İstanbul Film Akademi bilgi@istanbulfilmakademi.com 5302529575

İstanbul Film Akademi, bireylere ve kurumlara, hobi, mesleki beceri kazandırma ve kişisel gelişim sağlama amacı ile eğitim programları oluşturup sunan bir akademidir. Zaman Tüneli * 2010 yılında "en iyisi olmak için en iyilerden eğitim" felsefesiyle Nişantaşı'nda kuruldu. * 2013 yılında Amerika’da 56 sanat okulu olan The Arts Institutes tarafından Türkiye'nin En İyi Sinema Okulu seçildi ve aynı zamanda The Art Institutes’ın Türkiye partneri oldu * 2013 yılında New York Film Academy ve U.C.L.A ile ortak eğitim programları anlaşmaları yaptı. * 2015 yılında, dünyanın en iyi üçüncü sinema okulu seçilen Vancouver Film School’un Türkiye partneri oldu.