,
26 September 2015 - Saturday

Kevin Over [Noir Music, Get Physical,DE ]

İstanbul
Kevin Over [Noir Music, Get Physical,DE ]

Event Details

Çoğu eleştirmen hatta dinleyiciye göre techno müziğin merkez noktası olan Almanya, en başından beri bu techno dünyasına yeni yıldızlar yetiştirmeye devam ediyor. Ruhr'da 1991 yılında doğan ve sadece 14 yaşındayken plaklarıyla adeta bir jonglör gibi oynamaya başlayan genç ve yetenekli Kevin Over, ilk setlerini Pascal FEOS, Thomas Schumacher ve Oliver Koletzki gibi isimlerin ilhamı altında ortaya koydu. 90'ların sıcaklığından etkilenen tarzı aynı zamanda techno ve house esintileri de barındırıyordu. Tüm bunlar onun kendine has groovy stilini ortaya koyabilmesini sağladı. Over'ın bazı prodüksiyonları daha derin bir çizgi izlerken buna paralel dans pistleri için uygun parçalar da diskografisinde yer alıyor. 

2012 yılında Noir Music ile ilk çıkışını yapıp DJ Le Roi için bir remiks ortaya çıkaran Kevin Over bunun ardından Hood Funk EP'sini yayınladı ve beş haftadan fazla Beatport TOP100'de yer aldı. Aynı dönemde Kolombo ve Moston & Malente için yaptığı remiks çalışmalarıyla Defected Records (NOIR in the House / Miami 2013)'da yıldızını iyice parlattı. House ve techno dünyalarının yeteneğine kayıtsız kalamadığı Over'ın prodüksiyonları bugüne dek aralarında Joris Voorn, Loco Dice, Nic Fanciulli, Maceo Plex, Delano Smith ve Clapton gibi güçlü isimlerin DJ setlerinde kendine yer bulmayı başardı. 

▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾▾
https://www.facebook.com/kevinovermusic
https://soundcloud.com/kevin-over

26 September 2015 Saturday 19:00

Sunset Vista /cueIstiklal, Cue İstiklal, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

Blackout
Blackout dyermit@gmail.com 5325964526

Blackout is an event design platform which establishes its projects by offering cultural balance, combining a playful nature, embracing the avant-garde and experimenting with electronic dance music’s newest trends.