13 May 2015 - Wednesday

NUC Presents: Princess Chelsea (New Zealand) @ Kite

Ankara, Çankaya
NUC Presents: Princess Chelsea (New Zealand) @ Kite

Event Details

- Bilet fiyatına 1 adet alkollü içecek dahildir.

- Kapı açılış saati 22:00

- 18 yaş sınırı vardır.

- Bütün katılımcıların kimliklerini yanında bulundurması gerekmektedir.

- Sınırlı sayıda internet ön satış biletleridir.

- Mekan kapasitesi dolduğunda bilet satışı durdurulacaktır.

- Organizasyon gecesi kapıda satılacak bilet fiyatı farklılık gösterebilir.

- Organizatör, misafirlere rahatça eğlenebilecekleri bir ortam sunabilmek için mekan girişinde uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak içeri almama hakkına sahiptir.Princess Chelsea


Auckland, Yeni Zellanda’lı Chelsea Nikkel ya da bilinen sahne ismiyle Princess Chelsea, deneysel “space pop” yapan bir müzisyen olup, Auckland’lı twee pop grubu The Brunettes ve Teenwolf gruplarının da eski üyesidir. Lil’ Chef Records dahilinde Auckland’lı soul müzik grubu The Cosbys ve Paul McCartney cover grubu Disciples of Macca’nın yarı zamanlı üyesi olan Nikkel, aynı zamanda The Brunettes, Ruby Suns, Bressa Creeting Cake ve Lawrence Arabia’nın da üyesidir.
Auckland’da bestecilik yapan Chelsea Nikkel’in müziğindeki Barok tarzının aldığı klasik müzik eğitimden kaynaklandığı söylenmektedir. Yeni Zellanda’nın en popüler gazetesi the New Zealand Herald Nikkel’in “meleklere yarışır sesini ve keskin zekasını” övmüş ve en popüler parçası “The Cigarette Duet” klibi 2012’de Youtube üzerinden yayınlanıp hızla 18 milyon izlenmeye ulaştıktan sonra basının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu da The Guardian’da Princess Chelsea’nin “Günün yeni müzik grubu” olarak sunulmasını sağlamıştır.

Kapı Açılış: 21:00

Konser Saati: 23.00


//


Princess Chelsea

Chelsea Nikkel, better known by her stage name Princess Chelsea, is an experimental 'space pop' musician from Auckland, New Zealand, and a previous member of twee pop band The Brunettes and Auckland band Teenwolf. Nikkel is associated with the Lil' Chief Records collective and is a part-time member of Auckland soul group The Cosbys and Disciples of Macca, a Paul McCartney covers band featuring members of The Brunettes, Ruby Suns, Bressa Creeting Cake and Lawrence Arabia. Nikkel works in Auckland as a composer.

Her baroque musical style has been attributed to her classical training, and the New Zealand Herald praised her "angelic vocals and acerbic wit".[3] Her best known song, "The Cigarette Duet" received significant press exposure after its distinctive video went viral on YouTube in early 2012, recently reaching over 18 million views. This led to her being featured on The Guardian's "New Band of the Day".


Gate Opening : 21:00

Concert Starting : 23:0013 May 2015 Wednesday 10:00

14 May 2015 Thursday 05:00


Kite Ankara, Güvenlik caddesi No: 97, Ankara, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

Kite Ankara
Kite Ankara

Sonance Festival so nice Festival