24 April 2015 - Friday

İsyan Vadisi - 24 Nisan 2015 - Cuma - 13:00

İstanbul, Beyoğlu
İsyan Vadisi - 24 Nisan 2015 - Cuma - 13:00

Event Details

İsyan Vadisi

“Valley Uprising” Yosemite Ulusal Parkındaki bu cesur kaya tırmanış geleneğinin heyecan dolu unutulmaz hikâyesini, yer çekimi ve kanunlarla olan yarım asırlık mücadeleyi anlatıyor.

Bir grup dağcı, Yosemite vadisinin gizli kamp alanlarında, Ulusal Park yönetiminin muhafazakâr değerleriyle çakışan, çılgın partilerle dolu bir kültür oluşturdular. Bu kültürün nesilden nesile geçmesiyle, yapılan tırmanışların sınırlarını zorladır ve bu dağcılar Yosemite kayalıklarına hakimiyet için birbirleriyle yarışmaya başladılar.

Orjinal Ad : Valley Uprising

Yönetmen : Peter Mortimer, Nick Rosen, Josh Lowell

Yıl : 2014

Ülke : A.B.D.

Dakika : 90 dk.

Dil : İngilizce

Alt Yazı : Türkçe

24 April 2015 Friday 13:00

24 April 2015 Friday 15:00


Atlas Sineması, Atlas Pasajı, İstanbul, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

Dağ Kültürü Derneği
Dağ Kültürü Derneği

Dağ ve doğa eksenli kültür ve sanat hayatını zenginleştirmek ve bu alanlarda yapılan çalışmalara destek vermek amacıyla bir araya gelen doğaseverlerin yolculuğu, Eylül 2009 ‘ da Dağ Kültürü Derneği çatısı altında toplanmalarıyla başladı. DKD, çalışma alanındaki, kültür ve sanat üretiminin arttırılmasına ve bu alanda toplumsal hafızanın oluşturulmasına yönelik yaptığı arşiv çalışmaları ve organizasyonlarla, ülke çapında, tüm doğaseverleri buluşturacak bir paylaşım ortamı yaratarak kültür hayatımızda önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor. Derneğin Hedefleri Doğrultusunda Planladığı Etkinlikler;  Ulusal ve uluslar arası film festivalleri düzenlenmesi  Ulusal ve uluslar arası film ve fotoğraf yarışmaları düzenlenmesi  Film yapımı ve atölye çalışmaları  Fotoğraf sergileri ve atölye çalışmaları  Doğa Kütüphanesi  Kitap, dergi, gazete ve her türlü bilgilendirme yayını basımı, dağıtımı, satışı ve sergiler düzenlenmesi  Uluslararası örgütler ve organizasyonlar ile ortak çalışmalar yapılması  Yurtiçi ve yurtdışında bilgilendirici etkinlik ve toplantılar düzenlenmesi DKD, 2006 yılından beri düzenlenen “Dağ Filmleri Festivali”ni bünyesine alarak çalışmalarına devam ediyor. Dernek, şu an için İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenen festivali ait olduğu yerler olan dağ kentlerine ve Anadolu’ya götürmek üzere çalışmalar yapıyor. Gönüllülük esasına dayalı bir organizasyon olan DKD siz gönüllülerini bekliyor. HÜ türlü sorularınız için iletişim kanallarımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz. Doğayla kalın…